Ventspils bibliotēkas un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstītā projekta „Rakstnieks lauku bibliotēkā” ietvaros 16. maijā Ugāles bibliotēkā viesojās Latvijas dokumentālistes - producente Elvita Ruka un kinorežisore Aija Bleja (Aija Bley), lai stāstītu par savu projektu „15 jukušas avis”.

 

15 avis - tās ir 15 bijušās padomju republikas. Projekts veltīts PSRS sabrukuma 20. gadadienai un tā mērķis ir ar fotogrāfiju, video un stāstu palīdzību atklāt cilvēku šodienas dzīvi 15 bijušajās PSRS republikās. Šobrīd latviski ir iznākušas četras grāmatas: Uzbekistāna. Starp zeltu un urānu, Kirgizstāna. Āzijas nepaklausīgā meita, Tadžikistāna. Seifs ar putniņiem un Gruzija. Sarunas ar dūjām.

Lai arī viss neritēja pēc plāna – ceļa remonta dēļ viešņas aizkavējās, uz tikšanos atnākušo pacietība tika atalgota ar aizraujošu neklātienes ceļojumu pa bijuās PSRS dienvidiem. Klātesošajiem bija iespēja klausīties Elvitas Rukas stāstījumā un skatīt Aijas Bley fotogrāfijas un mēģināt izprast daudzo kaukāza tautu neviennozīmīgo vēsturisko situāciju, šodienas dzīvi, kas veidojusies no padomju mentalitātes paliekām kādreizējo pilsoņu apziņā. Grāmatās ievietotais bagātīgais fotomateriāls un saistošie stāsti atklāj šo zemju daudzšķautņainību arī to,  kas ierndas tūristam tiek nokusēts.

Ugāles bibliotēkās krājumā ir visas četras projekta „15 jukušas avis” ietvaros izdotās grāmatas. Nāciet, jautājiet, izlasiet!

 

Ziņu sagatavoja:
Inese Rumpa

Tagi: Pasākums, VKKF, Ugāles bibliotēka