VKKF atbalstītā projekta "Rakstnieks bērniem - bērni rakstniekam" ietvaros Ugāles bibliotēkā viesojās aktieri Dzintra Klētniece un Mārtiņš Brūveris ar monoizrādi "Mežonīgie pīrāgi" pēc Māra Putniņa tāda paša nosaukuma grāmatas motīviem.

 

Aktrise un režisore Dzintra Klētniece pirms izrādes pastāstīja bērniem, kas ir monoizrāde un iepazīstināja  ar aktieri Mārtiņu Brūveri, kurš monoizrādē, izmantojot pīrāgus, bulciņas, katliņus…, atainoja notikumus ar grāmatas varoņiem. Pēc spēles aktrise slavēja mazos skatītājus par cītīgo sekošanu izrādei un lūdza uzrakstīt recenziju. Te nu atkal aktrisei vajadzēja stāstīt, kas ir recenzija! Šī pēcpusdiena Ugāles vidusskolas sākumskolniekiem pavēra mazliet plašāku ieskatu teātra un grāmatu pasaulē. Aktieris Mārtiņš Brūveris parādīja cik skaisti var spēlēt un spēlēties ar tekstu. Vajag tikai mazliet fantāzijas un izdomas.

 

Par to, ka aktieris mazos skatītājus ir ieintriģējis, liecināja bērnu patiesā interese par Māra Putniņa grāmatām, pēc kurām izrāde ir tapusi. Sākumskolnieki varbūt vēl ir par maziem, lai paši spētu izlasīt šīs biezās grāmatas. Palīgā varētu nākt vecāki! Tie izvērstos par jaukiem kopā lasīšanas vakariem, jo Māra Putniņa grāmatu sižeti ir aizraujoši arī pieaugušajiem. Bērnus lasīt ir jāpieradina un to varam tikai mēs – bērnu vecāki. Lai Māra Putniņa grāmatas nāk mums palīgā un mums viss izdosies!

 

 

 

Ziņu sagatavoja:
Inese Rumpa