Skaistais, saulainais 22. aprīļa rīts Ugāles bibliotēkas Bērnu žūrijas ekspertiem izvērtās par īstu svētku dienu. Paši čaklākie lasītāji balvā saņēma ielūgumu no Usmas "Lejnieku" saimniekiem Goldmaņiem, kuri mazos Bērnu žūrijas ekspertus iepazīstināja ar sava mini zoodārza lielo saimi.

   Sajū mu bērnos izraisīja draudzīgais āzītis Djēgo, kurš sekoja mums visur pa pēdām. Daudzi mazie lasītāji pirmo reizi redzēja nutriju un dekoratīvos baložus, trīs dienu vecus aitu mazuļus. Savu grezno asti izrādīja pāvs, turpat tuvumā gozējās fazāni. Vislielāko sajūsmu bērnos izraisīja draudzīgie poniji. Patīkami bija redzēt, ka brīvā dabā kopā ar pērļvistiņām, gaiļiem, tītariem un zosīm dzīvo truši. Lielais garausis, noteikti bija tas, kurš tuvējā mežā bija sadējis tik daudz Lieldienu olu, ka pietika visiem 18 mazajiem ekspertiem. Olas meklēt palīdzēja lielais auns.

Paldies saimniekiem par sagādāto cepumu mīklu, jo katrs lielajā maizes krāsnī varēja izcept savu Lieldienu zaķi.

          Apbrīnojama ir šo māju saimnieku spēja sagādāt tik daudz prieka. Varējām apskatīt krāmu muzeju, kur katrai lietai ir sava vēsture un katru lietu drīkst paturēt rokās un izmēģināt kā darbojas.

Paldies saimniekiem par jauko uzņemšanu. Atvadīties no bērniem noslēgumā atnāca mazā pundurcūciņa Princis, novēlot visiem jaukas Lieldienas un gaidot atkal ciemos.

Ziņu sagatavoja:
Bibliotēkas bērnu nodaļas vadītāja Zinaida Kristlība