Urbanas brīvajā bibliotēkā ir plašs pasaules tautu literatūras klāsts oriģinālvalodās, jo kopienā dzīvo daudz imigrantu un lasītāju apkalpošanā galvenā uzmanība tiek veltīta to integrēšanai sabiedrībā. Daudz tiek domāts par to kā strādāt ar multikulturālu un daudzvalodīgu sabiedrību. Imigrantiem tiek sniegta arī praktiska informācija un dažādi pakalpojumi, kas saistīti ar uzturēšanās, mācību un darba iespējām ASV. Savukārt patstāvīgajiem iedzīvotājiem ir pieejami materiāli par dažādu tautu kultūru un tradīcijām, tā veicinot lojalitāti un izpratni.

            Bērnu nodaļas gan noformējuma, gan darbības pamatā ir aizkustinoša leģenda-stāsts par mazu, pāragri mirušu meitenīti. Vecāki, lai iemūžinātu sava bērna piemiņu, ir ziedojuši naudu bibliotēkas bērnu nodaļas iekārtošanai. Mazā meitenīte bija biežs bibliotēkas apmeklētājs un šeit viņa jutusies laimīga. Bērni nāk uz bibliotēku kā ciemos pie mazās Meganas. Šeit ir arī pastkastīte vēstuļu un zīmējumu nosūtīšanai mazajai draudzenei.

            Tāpat kā citās bibliotēkās, arī Urbanas brīvajā bibliotēkā, bērnu lasīšana tiek veicināta rīkojot vasaras lasīšanas nometnes. Katru gadu tiek izvēlēta cita tēma un pasākumu zāles sienas gleznojums tiek nomainīts atbilstoši izvēlētai programmas tēmai. Ja arī bērns lasa ar tematiku nesaistītas grāmatas, vienalga viņš programmā piedalās un saņem visas tās pašas balvas, ko citi. Bērnus šai programmai piesaista dažādi krāsaini plakāti, bukleti un, protams, arī dāvanas. Ir bibliotēkas, kur labākie lasītāji ir saņēmuši velosipēdus.

Šampaņas publiskajā bibliotēkā bija visjaunākā un modernākā, ko apmeklējām. Tā lasītājiem nodota 2008.gada janvārī un viss iekārtojums un būvniecība pilsētai izmaksāja 30 milj. dolāru. Projektējot un ceļot bibliotēku galvenā uzmanība tika veltīta tam, lai ēkas vēlākās ekspluatācijas izmaksas nebūtu lielas. Tāpēc, izvēloties celtniecības un apdares materiālus, noteicošais faktors bija materiālu izturība. ASV aktuāla ir arī enerģijas un vides līderības programma. Bibliotēkas ēka ir gaiša, plaša, lieliem logiem. Apgaismojumu ieslēdz un izslēdz sensors, kas reaģē uz gaismu un kustīgu. Telpas tiek apsildītas un dzesētas tikai cilvēku augstumā.

Bibliotēkas fonda telpas, lasītavas, studiju istabas ir labi pārskatāmas gan bibliotekāriem, gan apsardzes darbiniekiem, gan videokamerām. Drošībai tiek veltīta īpaša uzmanība, jo bibliotēkas iekārtas ir dārgas un modernas, arī apmeklētājiem un bibliotekāriem ir svarīgi, lai viņus nekas neapdraudētu.

Lielu pārsteigumu un izbrīnu mums radīja automātiskā grāmatu nodošanas- šķirošanas iekārta. No grāmatu nodošanas kastēm, tās pa automatizēto lenti nonāk līdz skenerim, kurš grāmatas tālāk saklasificē pa nodaļām un nogādā līdz attiecīgajai krātuvei. Grāmatas plauktā nonāk 1-2 dienu laikā. Bibliotēkā 22 darbinieku vienīgais pienākums ir grāmatu un citu materiālu sakārtošana atpakaļ plauktos. Cik darbinieku vajadzētu, ja nebūtu šīs automatizētās lentes?