Visi 3td video materiāli pieejami "Trešā tēva dēla" YouTube kanālā.

 

Bibliotēku lietotāju video stāsti "Trešā tēva dēla" YouTube kanālā:

Depresija mums nedraud!   4:27 (min:sek)

Brocēnos seniori bibliotēkā apguvuši datorprasmes un pirmos soļus interneta lietošanā, tādējādi pierādot sev un mazbērniem – arī mēs varam. Tagad viņi satiekas katru otrdienu kā tehnoloģiju draugu grupa un apgalvo: mums depresija nedraud.

Mana mīļākā krāsa   3:52

Citā Latvijas pusē, Rušonā, kāda lauku sieviete nojaukusi visus šķēršļus, paverot sev neierobežotas iespējas uzzināt, sazināties, dalīties pieredzē ar domubiedriem, kurus dzīvē visticamāk nekad nesatiks. Tas kļuvis par īstenību, jo viņa uzdrošinājās, apsēdās pie datora un teica bibliotekārei: māci mani!

Mammu, vai tu zini?   3:09

Jēkabpilī bibliotēkā iegriezās desmitgadīgs zēns, kura interese par datoru drīz vien uz bibliotēku atveda arī māmiņu un abus mazākos – brālīti un māsiņu. Izrādījās, katram bibliotēkā ir ko darīt. Grāmatas, datori un internets nozīmē daudz, taču vai vēl lielāks ieguvums nav jaunie draugi? Līdz tam kautrīgais, it kā noslēgtais zēns tagad ir attapīgs padomdevējs gan saviem vienaudžiem, gan mammai, kad nepieciešama palīdzība, darbojoties internetā.

Savu bibliotēku pret citu nemainītu!   4:57

Saulkrastos savu dzīvi bez bibliotēkas nevar iedomāties kāda sestās klases meitene, kurai mājās nav ne datora, ne interneta, taču skolas darbos tos nākas izmantot arvien biežāk.  – Bet ir taču bibliotēka! Lai arī dažkārt jāpierakstās rindā, tomēr tā ir viņas iespēja tikt galā ar uzdevumiem, kuros iesaistītas tehnoloģijas.

Nepadoties un cīnīties   4:22

Bērzaunes bibliotēkā bieži iegriežas jauns vīrietis. Liktenis lēmis, ka viņa fiziskās iespējas ir ierobežotas. Viņam jādzīvo savā ritmā. Dažkārt šī savdabība ir iemesls vientulībai, bet ne atstumtībai: bibliotēkā viņš jūtas vajadzīgs, noderīgs, saprasts, uzklausīts. Kad pārvarēta nedrošība un pamazām pakļaujas arī datora klaviatūra, internets paver pieeju jaunām zināšanām un informācijai. Tā dzīve iegūst krāsu, ikdiena – piepildījumu.

Nekad nesaki nekad   5:25

Ko darīt sirmai kundzei, ja bērni septiņdesmit pirmajā  dzīves gadā uzdāvinājuši auto, bet vadītājas apliecībai jau stipri sen kā iztecējis derīguma termiņš? Atjaunot? Protams, ja vien teorijas eksāmens nebūtu jākārto interneta vidē. Taču arī te ir risinājums – doties uz pagasta bibliotēku un sākt mācīties. Ja dara to mērķtiecīgi, dienu dienā, kā ejot uz darbu – pūles vainagosies ar rezultātu. Trapenē tas jau ir noticis.

Uzņēmējs bibliotēkā   2:35

Ogres bibliotēkā regulāri iegriežas kāds uzņēmējs. Sazināties ar piegādātājiem, klientiem, valsts iestādēm, banku, sagatavot un pārsūtīt  mārketinga materiālus, izzināt likumdošanas jautājumus – to visu iespējams  paveikt bibliotēkā. Te ir nepieciešamā datortehnika, kvalitatīvs ātrgaitas internets un, ja nepieciešams – arī bibliotekāres padoms. Lūk, risinājums individuālajam komersantam!

Atjaunot dzīves ritmu   2:53

Padomu Sauriešu bibliotēkā meklē un atrod gan studenti, gan darba meklētāji. Vienam noder bibliotekāres zināšanas informācijas meklēšanā interneta resursos vai uzticamo avotu datubāzēs, citam neaizstājama šķiet konsultācija, gatavojot konkurētspējīgu CV. Vienam bibliotēkas atmosfēra palīdz koncentrēties sarežģītam studiju darbam, citam nāciens uz bibliotēku ļauj atgūt iekšējo līdzsvaru, ja pazaudēts darbs.

Dators nav pūķis  4:39

Juglas Neredzīgo bibliotēkā regulāri iegriežas divi jauni cilvēki – topošā mūzikas skolotāja un dīdžejs. Abu dzīvesstāstos ir daudz kopīga – viņi ir neredzīgi, taču ar milzīgu apņēmību īsteno savus dzīves sapņus, kas abiem saistīti ar mūziku. Viņi nebaidās, nepadodas un cīnās. Speciālā datortehnika, jo īpaši dators ar braila rindu, ir viņu iespēja sasniegt vairāk.

Adrese

Tērbatas iela 53-2, Rīga, LV-1011

Kontaktinformācija

Tālr.: 67843084
E-pasts: info@kis.gov.lv

Kultūras karte

Darbalaiks

  • P:
  • O:
  • T:
  • C:
  • P:
  • S:
  • Sv:
kultūras karte Latvijas filmu bibliotēkas SĀC AR LATVIJU BIBLIOTĒKĀ Jaunā LNB Digitālā kolekcija www.periodika.lv