Kultūras informācijas sistēmu centrs sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM), iesaistot Latvijas Valsts radio un televīzijas centru, Valsts ieņēmumu dienestu (VID), Lauku atbalsts dienestu (LAD) un Uzņēmumu reģistru, ir izstrādājis mācību semināru bibliotekāriem par elektronisko vidi un e-pakalpojumiem.

Mācību semināra "Elektroniskā vide un e-pakalpojumi" saturs sagatavots, pamatojoties uz projekta „Trešais tēva dēls” pētījumu datiem un 2013. gada rudenī VARAM veikto ekspresaptauju. Mācību mērķis  ir iepazīstināt Latvijas publisko bibliotēku bibliotekārus ar jaunāko informāciju e-pakalpojumu un dažādu valsts izveidoto e-iespēju jomā, uzskatāmi demonstrējot dažādu risinājumu piedāvātās iespējas, kas var noderēt bibliotekāriem, konsultējot bibliotēkas apmeklētājus. Apmācību laikā bibliotekāri saņem informāciju par tiešsaistē esošajiem materiāliem (bukletiem, rokasgrāmatām, video pamācībām u.c.).

 

Kopš 4.februāra semināri notikuši deviņās reģionu galvenajās bibliotēkās – Liepājā, Gulbenē, Bauskā, Madonā, Jelgavā, Limbažos, Ventspilī, Krāslavā un Aizkrauklē, kā arī Ogrē, kur pagājušā gada nogalē risinājās pilotseminārs. Pārējās reģionu galvenajās bibliotēkās mācību semināri plānoti līdz šī gada jūnijam.

 

27. februārī Limbažu Galvenās bibliotēkas Apmācību un profesionālās sadarbības centrā seminārā piedalījās Limbažu un Alojas novadu publisko un skolu bibliotēku darbinieki. Centra vadītāja Kristīne Kīne atzīst, ka „mācību seminārā "Elektroniskā vide un e-pakalpojumi" aplūkotās tēmas bibliotekāriem bija ļoti noderīgas. Semināra laikā lektores ieviesa skaidrību par līdz šim varbūt īsti līdz galam nesaprastiem jautājumiem, piemēram, kāpēc nepieciešams nokārtot EVAK karti, kādi būtiski jauninājumi ieviesti portālā www.latvija.lv. Interesanta klātesošajiem bija tēma par e-parakstu. Līdz šim daudziem nebija izprotams, kā pielietot eID kartē esošo e-parakstu.”

 

Kristīne Kīne norāda, ka, pēc bibliotekāru domām, šobrīd aktuāla ir mācību seminārā iekļautā tēma par deklarāciju aizpildīšanu VID Elektroniskās deklarēšanās sistēmā. Par šo tēmu semināra dalībniekiem bija visvairāk jautājumu, un uz tiem  atbildes un ieteikumus sniedza VID pārstāve Ineta Burlakova. Viņa arī informēja par aktualitētēm, kas tuvākajā laikā skars EDS lietotājus. Savukārt LAD pārstāve Baiba Bezdelīga informēja par to, kā var kļūt par LAD Elektroniskās pieteikšanās sistēmas lietotāju un demonstrēja, kā to lietot. Bibliotekāriem noderīgi ir EPS palīgmateriāli – video padomi, kas labāk ļauj saprast, piemēram, kā noteik maksājumu pieprasījuma iesniegšana.

 

Pēc Kristīnes Kīnes domām, mācību semināra laikā atsvaidzinātās un jauniegūtās zināšanas noteikti palīdzēs bibliotekāriem pasākumu organizēšanā E-prasmju nedēļas laikā.

Ziņu sagatavoja:
Sandra Vīgante,
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Kultūras informācijas sistēmu centrs
3td@3td.lv; 67844885

Tagi: Apmācības, 3td, e-vide, KISC, e-pakalpojumu, publikās bibliotēkas, VARAM