Šodien, 11. martā, uzsākam ikgadējās Monētu dienas publiskajās bibliotēkās, kas turpināsies trīs nedēļas – līdz 31.martam. Tātad pienācis laiks padomāt par Latvijai nozīmīgiem kultūrvēstures faktiem, kas iekalti mazajos mākslas darbos – kolekcijas jeb jubilejas un piemiņas monētās. Laiks izzināt un izvēlēties savu Latvijas gada monētu 2013!

Šī gada Monētu dienu programma ietver vairākas aktivitātes.

 

Kopā ar Lursoft esam sagatavojuši virtuālo konkursu bibliotēku lietotājiem – "Atklāj monētu noslēpumus Lursoft laikrakstu bibliotēkā!".

Konkursā par balvām – Latvijas Bankas 2013.gada kolekcijas monētām – var cīnīties individuālie dalībnieki, kā arī tiks noteiktas aktīvākās bibliotēkas, kas saņems balvas no SIA Lursoft. Sīkāka informācija tīmekļa vietnes NEWS.lv sadaļā KONKURSS: http://news.lv/konkurss.

 

Vienlaikus ikviens aicināts piedalīties Latvijas Bankas aptaujā par "Latvijas gada monētu 2013". Balsojums, kas veikts no bibliotēkām (bibliotēku IP adresēm) tiks ņemts vērā, nosakot bibliotēku apmeklētājiem mīļāko monētu (aptaujas anketu skatīt šajā saitē!). 

 

Latvijas Banka ir sagatavojusi video, kurā iekļauti nelieli stāsti par katru no 2013. gada monētām. Iepazīstieties ar monētu stāstiem bankas YouTube kanālā (skatīt šajā saitē!)

 

Monētu dienas bibliotēkās ir Latvijas Bankas, SIA Lursoft un publisko bibliotēku attīstības projekta "Trešais tēva dēls" kopīgs projekts, kura ietvaros tiek izcelts mākslinieku ieguldījumu monētu mākslas žanrā.

Ziņu sagatavoja:
Sandra Vīgante
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 67844885
3ts@3td.lv

Tagi: Monētu dienas, Gada monēta 2013