Sanitas Malējas intervija ar Latvijas Bibliotēku nedēļas viesi Nedu Poteru. Publikācija LBB Jauno speciālistu sekcijas blogā 2012. gada 1. jūnijā.

Neds Poters (Ned Potter) ir Jorkas Universitātes Bibliotēkas bibliotekārs. Lielu uzmanību viņš izpelnījies globālajā tīmeklī zem segvārda thewikiman (tviterī sastopams kā theREALwikiman).

 

Aprīļa beigās Neds ar valsts aģentūras “Kultūras informācijas sistēmas” atbalstu viesojās Latvijā, kur sniedza vairākas prezentācijas medijiem un informācijas pārvaldības studentiem. Viesošanās nobeigumā Neds labprāt piekrita sarunai par jaunajiem speciālistiem, īstenotajiem projektiem un bibliotēkām.

 

S.M. Vairākas dienas esi pavadījis Latvijas bibliotēku vidē. Kādi ir tavi iespaidi?

N.P. Pirmkārt, tas ir projekts “Trešais tēva dēls”, pateicoties kuram esmu šeit. Un šķiet, ka tas dara visu to, par ko Lielbritānijā un ASV mēs tikai runājam. It kā jūs būtu pārlēkuši pāri nebeidzamajām sarunām un pievērsušies darbiem. Tas vien, ka man šeit bija iespēja sarunāties ar medijiem, ir apbrīnojami! Jo Lielbritānijā mums nav mehānisma, ar kura palīdzību mēs visus varētu pulcēt kopā vienlaikus. Tas, lūk, ir fantastiski!

Pēdējie pieci projekta gadi, ieviešot datorus, apmācot bibliotekārus, visur nodrošinot bezvadu internetu, ir iespaidīgi! Šķiet, ka nelielā laika posmā jūs esat paveikuši daudz vērā ņemama – tie ir lieliski pakalpojumi. Kamēr ASV un Lielbritānijā mums ir līdzīgas problēmas, mums ir arī līdzīgi veiksmes stāsti. Šeit tas ir pavisam kas cits, citi risināmie jautājumi.

 

Lasīt vairāk!