Veidosim Latvijas kultūrvides karti kopā! Ar šādu uzsaukumu 2011. gada sākuma letonika.lv vērsās pie ikviena Latvijas iedzīvotāja, aicinot iesūtīt stāstus, fotogrāfijas, video vai audio ierakstus, kuros atklātos personīgs skatījums uz sev tuvo Latviju.

Kopumā tika iesūtītas 44 TAKAS, kurās atrodami vairāk kā 400 stāsti par Latviju. Vairāk uzziniet šeit: Latvijas kultūrvides TAKAS.

 

BIBLIOTĒKU NEDĒĻAS ietvaros, kura noritēs laikā no 23. līdz 29.aprīlim, uzziņu resurss internetā Letonika.lv noslēgs pirmo kārtu sabiedrības TILDE, Valsts Kultūrkapitāla fonda un 3TD kopprojektam „Latvijas kultūrvides TAKAS”.


REZULTĀTU PAZIŅOŠANA notiks ceturtdien, 26.aprīlī, plkst. 15:30, 3td organizētajā Bibliotēku pārstāvniecības dienas pasākumā, interneta tiešraidē „Bibliotēka man, es bibliotēkai”, kuru no plkst. 11:00-16:00 translēs portāls www.piesledzieslatvija.lv

 

Letonika.lv publiskajā balsojumā, kurā varēja piedalīties ikviens Latvijas iedzīvotājs, kopumā saņemti 87 074 TAKU novērtējumi - balsojumi. Balsošanas rezultāti tiks apkopoti un summēti ar žūrijas vērtējumu.

 

ŽŪRIJA:

1. Projekta TAKAS kuratori visos četros Latvijas reģionos;

2. Tilde

3. LR1 raidījums: Kultūras Rondo

4. „Kultūras informācijas sistēmas” projekts „Trešais Tēva Dēls”.
 

BALVAS:

Labākajiem no katra Latvijas reģiona tiks pasniegts „Tildes Birojs” mājas versija.
Absolūti 3 labākajiem – dāvanu kartes no izdevniecībās Pētergailis.

Suvenīrbalvas no 3TD un sabiedrības Tilde.

Visiem TAKU dalībniekiem tiks piešķirta letonika.lv - 1 gada abonements.

 

Projekts "Latvijas kultūrvides TAKAS" tiks atspoguļots raidījumā "Kultūras Rondo", kurā varēs noklausīties sarunas ar projekta organizatoriem un dalībniekiem.

„Uzskatu, ka šo projektu varam pielīdzināt tai darbībai, ko savulaik veica Krišjānis Barons, vācot tautas dziesmas, kuras ilustrē to cilvēku dzīvi, kuri tās stāsta. Mūsdienu tehnoloģijas šo folkloras vākšanas procesu ievērojami atvieglo. Liels paldies ikvienam, kurš iesaistījās, jo apkopotais materiāls ir necerēti interesants. Projekts netiek slēgts, mēs joprojām gaidām jaunus stāstus”, saka projekta vadītāja Baiba Altena.

 

Savukārt projekta dalībnieki stāsta:
„Medumi atrodas ar dabas aizsargājamo objektu bagātā vietā, līdz ar to kluba „Vides draugi” dalībniekiem ir iespēja pētīt apkārtējo kultūrvidi. Piedalīšanās projektā motivācija ir mūsu pieredze materiālu apkopošanā par savu novadu un nelielais materiālu klāsts par Sēliju. Interneta portāls letonika dod iespēju iepazīstināt interesantus ar apkārtējo kultūrvidi, vēsturiskajiem notikumiem”. Klubs „Vides draugi” ar projekta palīdzību cenšas pievērst uzmanību plašākai auditorijai par mūsu skaisto dabu un tās aizsardzībai.”,  Miropija Petkune „Medumu pagasta dārgumi”
„Man bija patīkams pārsteigums, ka cilvēkiem tiešām patika paveiktais darbs (vieni kavējās bērnības atmiņās, citi ar interesi pētīja, kam paši ir pagājuši garām un ko nav ieraudzījuši, ejot pārgājienos pa Valkas bānīša uzbērumu). Viens no lielākajiem ieguvumiem bija tas, ka atsaucās cilvēki, kas prata izstāstīt, ko nozīmē sabojātais zīmogs uz caurtekas sienas (ilgi nevarējām atminēt, kas ir tas vārds, kas beidzas ar "-šana" un kas tur ir darīts 1937.gadā. Izrādās, ka tas ir nivelēšanas zīmogs (mērniecības), kuru mūsdienās kāds ir mēģinājis izlauzt no caurtekas sienas). Pat no Valkas tūrisma informācijas centra ar mani sazinājās un vaicāja, vai neesmu domājusi par iespēju darboties kā gide un vest interesentus pa šo Valkas bānīša ceļu, jo tādi interesenti atrastos diez gan daudz.”, Ilze Gaile „Pa Valkas bānīša pēdām”.

Ziņu sagatavoja:
Baiba Altena
SIA Tilde / Projekta „Kultūrvides TAKAS” vadītāja
Tālr. 67605001,
E-pasts: baiba.altena@tilde.lv

Tagi: Bibliotēkas, Novadpētniecība, 3td, letonika.lv