Vēl līdz 19.jūlijam jaunieši, lai pieteiktos studijām, var izmantot piekļuvi e-pakalpojumam, kas nodrošina vienoto pieteikšanos studijām, Latvijas publiskajās bibliotēkās. Bibliotēkas piedāvā gan brīvpieejas datorus un interneta pieslēgumu, gan bibliotekāra atbalstu portāla www.latvija.lv izmantošanā.

Šī gada 12.jūlijā Vienotajā valsts un pašvaldību pakalpojumu portālā www.latvija.lv sākās Vienotā pieteikšanās studijām 10 Latvijas augstskolās - Banku augstskolā, Daugavpils Universitātē, Informācijas sistēmu menedžmenta augstskolā, Latvijas Lauksamniecības universitātē, Latvijas Universitātē, Liepājas Universitātē, Rīgas Tehniskajā universitātē, Rīgas Starptautiskā Biznesa un ekonomikas augstskolā, Rēzeknes Augstskolā un Ventspils Augstskolā.

 

No 12.jūlija piesakoties studijām, izmantojot e-pakalpojumu „Elektroniska pieteikšanās studijām pamatstudiju programmās”, sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministrijas Valsts izglītības satura centru tiks nodrošināta elektroniskā piekļuve šī gada centralizēto eksāmenu rezultātiem.

 

Vienotā sistēma un e-pakalpojums „Elektroniska pieteikšanās studijām pamatstudiju programmās”, topošajiem studentiem dod iespēju pieteikumu studijām iesniegt jebkurā no šīm desmit augstskolām un pieteikties uz vairākām šo augstskolu piedāvātajām pamatstudiju programmām ar vienu pieteikumu. Pieteikties var gan elektroniski Vienotajā valsts un pašvaldību pakalpojumu portālā www.latvija.lv, gan arī klātienē jebkurā no augstskolu uzņemšanas punktiem no 12. līdz 19.jūlijam.

 

Vienotās pieteikšanās priekšrocības:

  • iespēja pieteikties jebkurā no 10 augstskolu vairāk kā 250 studiju programmām;
  • var norādīt līdz 10 studiju programmām, ko savirknējot vēlamajā prioritāšu secībā, konkursa rezultātā reflektants tiek uz augstāko prioritāti, kurai kvalificējies;
  • ir iespēja tiešsaistē mainīt izvēlēto studiju programmu prioritāšu secību;
  • vienota pieteikšanās maksa – Ls 20, neatkarīgi no augstskolu un izvēlēto studiju programmu skaita.

 

Vienotā pieteikšanas studijām atbalsta, sniedzot datus, Pilsonības un migrāciju lietu pārvade un Valsts zemes dienests.

Plašāka informācija - www.latvija.lv/studijas un augstskolu interneta vietnēs.

Ziņu sagatavoja:
Kristaps Prēdelis
Sadarbības un informācijas departamenta
Informācijas analīzes un pētniecības nodaļas analītiķis
Sandra Vīgante,
3td komunikācijas vadītāja

Tagi: bibliotēka, Studijas, e-pakalpojums