Šonedēļ, 2011. gada 14. jūnijā, pateicoties Microsoft Latvia piedāvājumam, bibliotēku attīstības projekta „Trešais tēva dēls” ietvaros notika pirmais informatīvais seminārs pašvaldību publisko bibliotēku darbiniekiem – „Virtuālā stunda bibliotekāriem”, kura nodrošināšanai tika izmantots Microsoft jaunās paaudzes komunikāciju risinājums Lync.

Tiešsaistes semināram pievienojās bibliotekāri no 29 dažādām Latvijas bibliotēkām. To skaitā gan no reģionu galvenajām bibliotēkām, gan pagastu bibliotēkām. Centrālā tēma šīsnedēļas seminārā bija „Ieskats jauniešu bibliotēku darbībā – Vācijā gūtie iespaidi”, ko bija sagatavojusi  Jautrīte Mežjāne, Ogres Centrālās bibliotēkas direktores vietniece, Reģionālā mācību centra vadītāja. Microsoft Latvia pārstāvis Ojārs Gailis-Birzleja uzsāka prezentāciju ciklu par Microsoft mākoņskaitļošanas pakalpojumu Live.com. Bibliotekāri tika iepazīstināti ar projekta „Trešais tēva dēls” aktuālāko informāciju.

 

Sandra Ozoliņa, valsts aģentūras „Kultūras informācijas sistēmas” direktora vietniece: „Viens no bibliotēku projekta uzdevumiem ir veicināt Latvijas bibliotekāru informētību informācijas un komunikācijas tehnoloģiju jautājumos, kā arī sekmēt pieredzes apmaiņu un radošu un inovatīvu pakalpojumu attīstīšanu publiskajās bibliotēkās. Microsoft piedāvātā komunikācijas platforma Lync ir iespēja vienlaikus uzrunāt lielu skaitu bibliotekāru, sniedzot gan informatīva, gan izglītojoša satura informāciju. Turklāt ikviens bibliotekārs Virtuālajai stundai var pievienoties, atrodoties savā darba vietā, un būt aktīvs diskusijas dalībnieks.”

 

Ir plānots, ka turpmāk „Virtuālā stunda bibliotekāriem” tiks organizēta reizi mēnesī līdz pat šī gada beigām. Saturu semināriem nodrošinās gan Microsoft Latvia, turpinot informēt par bezmaksas Microsoft mākoņskaitļošanas pakalpojumiem, kas pieejami Live.com, gan valsts aģentūra „Kultūras informācijas sistēmas”, sniedzot regulāru ieskatu projekta „Trešais tēva dēls” aktivitātēs.  Tāpat tēmas nākamajiem semināriem var ieteikt bibliotēku darbinieki.

 

Ēriks Eglītis, Microsoft Latvia vadītājs, ir gandarīts par iespēju nodrošināt platformu regulārai saziņai starp valsts aģentūru "Kultūras informācijas sistēmas"  un Latvijas bibliotēkām. „Apzinoties, ka šajos laikos ir būtiski izmantot visas iespējas, lai taupītu finanšu, laika un cilvēkresursus, piedāvājām Valsts aģentūras un bibliotēku darbinieku saziņā izmantot Microsoft jaunās paaudzes vienoto komunikāciju risinājumu Lync. Ar Lync palīdzību Latvijas bibliotēku darbinieki var tiešsaistē dalīties informācijā, organizēt seminārus, skatīties prezentācijas, uzdot jautājumus, balsot un tamlīdzīgi. Pie tam, pēc virtuālajiem semināriem ieraksts SkyDrive ir pieejams arī tām bibliotēkām, kurām nav bijusi iespēja piedalīties seminārā tiešsaistē, tādejādi iesaistot informācijas apmaiņā pilnīgi visus interesentus un radot jaunu saziņas kanālu.”

 

Pēc 14.jūnijā organizētās „Virtuālās stundas bibliotekāriem” saņemtas arī pirmās atsauksmes. Alita Kluša, Klintaines pagasta bibliotēkas vadītāja, atzīst: „Manuprāt, tā ir un būs ļoti laba iespēja arī bibliotekāriem, kas strādā nelielās lauku bibliotēkās, uzzināt par jaunākajām aktualitātēm un citu bibliotēku pieredzi.”

 

Informācija par nākamo "Virtuālo stundu bibliotekāriem" tiks publicēta "Trešā tēva dēla" profilā portālā biblioteka.lv.

Ziņu sagatavoja:
Sandra Vīgante,
3td komunikācijas vadītāja

Tagi: bibliotēka, bibliotēkas, Microsoft, publiskās, Lync, virtuālā stunda