2009. gada vasarā atklātā Ventspils Pārventas bibliotēka ieguvusi pirmo vietu labāko ārzemju projektu kategorijā prestižajā arhitektūras konkursā "Best Office Awards 2011" Maskavā.

 

"Best Office Awards" ir ikgadējs konkurss, kurā apbalvo labākos sabiedrisko un biroja telpu risinājumus. Konkursa tēma šogad bija "Birojs bez robežām" un tā desmit nominācijās par balvām cīnījās 75 projekti. Nominācijā "Labākais ārzemju projekts" bija pieteikti 14 projekti, seši no Latvijas, septiņi no Lietuvas un viens no Ukrainas. Konkursam iesniegtos darbus vērtēja starptautiska žūrija 23 profesionāļu sastāvā.

 

Jau iepriekš – 2009. gadā – Pārventas bibliotēka saņēma Latvijas Dizaineru savienības balvu "Labākais sabiedriskais interjers 2009. gadā", kā arī Latvijas arhitektūras 2009. gada labāko darbu skatē –  Lielo balvu arhitektūrā.

 

Pārventas bibliotēku projektējuši biroja "INDIA" arhitekti Pēteris Bajārs, Ivars Kalvāns, Rūdolfs Jansons, Ieva Baumane, Dina Sotņikova un Ilze Ļuļe. Bibliotēkas interjeru veidojusi Ausma Ķibilde, bet būvkonstrukcijas - "MDK Konstruktori".

 

Ira Dobičina, Pārventas bibliotēkas bibliotekāre, stāsta:

 

“ Bibliotēkā strādāju 23 gadus.  Pa šiem gadiem esam nomainījuši 3 mājas. Tagad mēs atrodamies īpašā mājā. Tā ir pils, spoža, balta pils, kurā izceļas un labi jūtas katra grāmata. Grāmatas savā labsajūtā staro uz lasītājiem un mēs, bibliotekāri, to izjūtam un starojam pretī.  Tādēļ arī radies mans dzejolītis:
 

Laiks raksta ar vēja spārniem 

un turpinās Pārventas stāsti,

simtgadu ozolu ēnā

gaismas pils paceļas lēnām.

Īstenība tā vai brīnums,

neticēt vai tomēr ticēt –

ar lielām acīm skatās krīze,

no kurienes šī paradīze?

 

Ieskats Pārventas bibliotēkas bilžu galerijā!

Ziņu sagatavoja:
Sandra Vīgante,
3td komunikācijas vadītāja

Tagi: Ventspils, Pārventas bibliotēka