2010. gada 12.-13. aprīlī Latvijas Bibliotekāru biedrības 10.kongresa ietvaros "Trešais tēva dēls" informē bibliotekārus par portālu biblioteka.lv - informācija sagatavota jautājumu un atbilžu formā:

Kāpēc izmantot portāla funkciju „Mana bibliotēka”? – Lai ātrāk un ērtāk piekļūtu informācijai no bibliotēkām, kuras tev patiesi interesē (varbūt tās ir kaimiņu bibliotēkas, varbūt tās ir radošas un no tām ir vērts aizgūt labas idejas utt.)!

Kā ātri nopublicēt vienu informāciju vairākās Interneta vietnēs? – Vispirms to publicē portālā, bibliotēkas profilā. Tad publicē ievada rindkopu citās Interneta vietnēs, pievienojot saiti uz pilno publikāciju portālā.

Ko darīt, ja mainās bibliotēkas darba laiks vai cita pamatinformācija? – Izlabo šo informāciju Kultūras Kartē un nākamajā dienā tā parādīsies bibliotēku portālā.

Nepatīk savas bibliotēkas bilde portāla profilā? Gribi to nomainīt? – Nomaini bildi Kultūras Kartē, norādi, ka tā ir „pamatattēls”, un nākamajā dienā tā parādīsies bibliotēku portālā.

Vai tev nepietiek vietas informācijas publicēšanai bibliotēkas profilā? – Izvēlies opciju „Rādīt mazo bibliotēkas bildi” un tev atbrīvosies vieta ziņām, notikumiem un citam saturam profilā.

Nav par ko rakstīt, jo nākamais pasākums bibliotēkā tikai  pēc mēneša? – Uzraksti kaut ko labu par kādu no bibliotēkas lietotājiem.

Nav laika pašam uzrakstīt stāstiņu bibliotēkas profilam? – Iesaisti lietotājus!

Priekš kam portāls, ja manai bibliotēkai jau ir sava mājas lapa un savs blogs? – Prieks par tavu bibliotēku! Pirms noliedz, atceries:  86% bibliotēku nav savas mājas lapas, tātad portāls ir to pirmā iespēja tādu izveidot, turklāt bez maksas.

Nezini, kā klasificēt jaunās grāmatas? Vai varbūt tev ir labs padoms kolēģiem? – Uzdod savu jautājumu „forumā” un saņem kolēģu atbildes. Tāpat neliedz padomu citiem, kad jautā viņi.

Vai tu zini, kas šis par putnu? – Twitter simbols. Pašreiz aktīvāk tvīto jeb čivina Ventspils, Kuldīga, Bauska, Pārlielupe (Jelgava), Viļaka, Cēsis, Brenguļi, Kalvene, Ogre, Viļāni, Gulbene, RCB, Limbaži, Strenči.  

Kā iegūt sekotājus bibliotēkas profilam portālā? – Sarīko pasākumu par bibliotēku portālu un pastāsti par iespējām. Uzaicini sekotājus ar e-pasta starpniecību. Vai arī sarīko prezentāciju, kad bibliotēkas profilā nopublicēts pirmais raksts un nomainīta iepriekšējā bibliotēkas bilde uz smukāku!

Mīts vai patiesība? – Nav tiesa, ka vienas informācijas publicēšanai portāla nepieciešams daudz laika. Tas paņem tikai 3-5 minūtes laika, ja teksts sagatavots jau iepriekš.

Gribi, lai tavas bibliotēkas ziņa vai notikums parādās arī portāla galvenajā lapā? – Kad esi to nopublicējis savā profilā, ar pogu „iesniegt portālam” nosūti ziņu vai notikumu publicēšanai portāla galvenajā lapā.

Ziņu sagatavoja:
Sandra Vīgante,
3td komunikācijas vadītāja
v/a KIS sabiedrikso attiecību speciāliste