Autorei Džanetai Raizingai ir iznākusi vesela grāmatu sērija – “Meitene, kas sačukstas ar zirgiem”. Pirmā grāmata, kas aizsāk sēriju, ir “Pija un Dramers vienmēr kopā”. Grāmata ārpus Latvijas robežām jau ir ieguvusi lielu lasītāju atzinību, tādēļ pienācis laiks iepazīstināt arī latviešus ar šīs sērijas aizsācēju izdevumu.
Grāmata stāsta par ikviena zirga mīļotāja sapni – spēja sazināties ar zirgiem. Kad Pijas vecāki izšķiras, viņai ar savu zirgu Drameru nākas sākt jaunu dzīvi. Kopā ar māti un zirgu viņi pārceļas uz jaunu, mazāku mājiņu jaunā pilsētā. Pija ātri vien saiet ragos ar staļļu “karalieni” — meiteni Ketu, taču pēc nejauša nelaimes gadījuma ar Piju notiek neticamais — viņa sāk saprast, ko runā zirgi. Jaunās spējas palīdz viņai sadraudzēties ar citiem, jo viņa var atrisināt zirgu problēmas, komunicējot ar tiem. Par viņas neparastajām spējām uzzina mediji, kas nekavējoties uzrodas un vēlas intervēt meiteni. Viņa tomēr nav pārliecināta, vai vēlas nokļūt uzmanības centrā.
Piedzimstot vidē, kur zirgu nav, Džaneta vienmēr uzskatījusi zirgus par viņas dzīves sastāvdaļu. Jāt ar zirgu viņa iemācījās deviņu gadu vecumā un jaunības gados katru brīvo brīdi pavadīja stallī un tur strādāja. Viņas uzdevumos ietilpa apmācīt zirgus, kas piedalījās izstādēs un dažādos pasākumos, mācīt gan pieaugušajiem, gan bērniem pareizi apieties ar zirgiem. Raizinga vienmēr ir bijusi kaislīga rakstniece, tas spēja viņu aizraut pilnībā. Viņas pirmais īsais stāsts tika publicēts, kad viņai bija tikai četrpadsmit gadu. Desmit gadus viņa bijusi redaktore žurnālam PONY - Lielbritānijas labāk pārdotais jauniešu žurnāls par zirgiem.
Lasītāji uzskata, ka grāmata ir laba, jautra un viegli lasāma. Tā iekļauj dažas nodaļas, kas spēj sasmīdināt līdz sirds dziļumiem. Sērijas pirmā grāmata daudzos rada lielu interesi un vēlmi nekavējoties iegādāties nākamo grāmatu sērijas izdevumu.

Tagi: grāmata