17. oktobrī notika Grāmatu svētki Tilžā!

17. oktobrī notika Grāmatu svētki Balvos sadarbībā ar Zvaigzni ABC. Šo svētku ietvaros Tilžas bibliotēkā notika tikšanās ar jauniešu fantāzijas grāmatas autori Ilutu Plotņikovu un Tilžas vidusskolā ar dabas pētnieku Ingmāru Līdaku.

Tikšanās ar rakstnieci Ilutu Plotņikovu pulcināja ap 40 apmeklētāju. Lielu interesi izrādīja tieši jaunieši, kuriem aizraujoša un interesanta šķita  rakstnieces grāmata “Salas rēgs”.  Rakstniece stāstīja par grāmatas rakstīšanu, par to, kā notiek process līdz grāmata nonāk pie lasītājiem. Grāmata tika uzrakstīta, kad Ilutai bija 19 gadi, tāpēc tās galvenais sižets ir pusaudžu mīlestība. Iluta atzina, ka līdz grāmatas izdošanai pagājis diezgan ilgs laiks, jo grāmata tika sarakstīta 2008. gadā, bet izdota tikai 2014. gadā.  Doma rakstīt šo grāmatu radās drēgnā novembra dienā, kad visapkārt migla un liekas, ka kaut kur varētu būt šī paralēlā pasaule.

Apmeklētāji aktīvi uzdeva rakstniecei visdažādākos jautājumus, tikšanās bija interesanta un patīkama.

Tilžas vidusskolā notika tikšanās ar grāmatas „Zoodārzs manā pagalmā“ autoru, dabas pētnieku Ingmāru Līdaku.

Tikšanās laikā I. Līdaka ļoti interesanti pastāstīja par grāmatas tapšanu, par tajā aprakstītajiem putniem un dzīvniekiem. Stāstījumu papildināja vairāki videoklipi.

Klausītāji uzzināja, ka gudrības simbols pūce nebūt nav gudrs putns. Pūce barojas tikai ar pelēm, kuras ar pūces labo dzirdi ir viegli noķeramas. Vārna ir daudz gudrāka, jo tā ēd dažādu barību, bet tas nozīmē, ka viltīgi jāizdomā, kā šo barību dabūt. I. Līdaka pievērsa klausītāju uzmanību vairākiem pieņēmumiem par putniem un dzīvniekiem. Vai ezis tiešām vāc ābolus un sēnes ziemas krājumiem? Patiesībā taču šis dzīvnieks  ziemā guļ. Vai nedrīkst apskatīties ligzdā sadētās oliņas un pūst virsū elpu, jo tad māte atstās ligzdu? Patiesībā putniem nav ožas.

I. Līdaka pastāstīja par to, ka Latvijā, iespējams, varētu sākt dzīvot pelikāni. Apmeklētāji uzmanīgi un ieinteresēti klausījās stāstīto un pateicās ar ziediem un aplausiem.