Bērnu žūrijas eksperti brauc ekskursijā!

26. aprīlī Tilžas un Krišjāņu bibliotēku lasītāji devās ekskursijā. Brauciens bija kā pateicība „Bērnu žūrijas” ekspertiem par aktīvu grāmatu lasīšanu un vērtēšanu.

Pirmais pieturas punkts bija Gulbenes Galvenā bibliotēka. Bibliotekāre izstāstīja , izrādīja bibliotēkas telpas. Tad apmeklējām Gulbenes vēstures un mākslas muzeju. Interesants bija gida stāstījums par muzeju, par bijušās muižas ēkām un tās teritoriju. Nākošais pieturas punkts bija zemnieku saimniecība „Brūklenāji”. Tajā bija apskatāmi dažādi Latvijas un eksotiskie putni, savvaļas zirgi un brieži. Bērniem lielu interesi izraisīja zirgu barošana. Interesants bija saimniecības īpašnieces stāstījums par katru  putnu un dzīvnieku sugu. Uzzinājām daudz interesantu faktu par putniem, turējām rokās īstu strausa olu, redzējām aitas, kuras pašas nomet sev vilnu.

Ekskursijas gala mērķis bija saimniecība „Purmalas”. Bērniem bija iespēja apskatīt īstu lauku sētu - samīļot kazlēnus, teliņus, kucēnus. Īsts pārsteigums bērniem bija melnās cūkas. Saimnieces vadībā bērni no mīklas veidoja gaļas pīrādziņus, kurus pēc tam varēja paši nogaršot. Saimniece cienāja ar īstu lauku pienu, tēju no pašu vāktiem augiem, medu un sieru.

Ekskursija bija izdevusies un interesanta. Paldies pagastu pārvaldniekiem par atbalstīto braucienu!