Radošā darbnīca "Adventa vainagu veidošana"

26. novembrī Tilžas bibliotēkā pulcējās apmeklētāji, kas vēlējās radoši darboties, lai izveidotu savu Adventa vainagu. Darbnīcu apmeklēja 11 cilvēki un tika izveidoti Adventa vainagi. Pārsvarā vainagi tika veidoti par pamatu ņemot pamatni aptītu ar sūnām. Taču bija arī neparastāki risinājumi, piem., pamatne no sizāla vai arī no gofrētā iesaiņojuma papīra. Paldies visiem, kas dalījās savās idejās ar citiem!

Ziemassvētku gaidīšanas laika nosaukums cēlies no latīņu valodas vārda adventus un nozīmē „atnākšana”. Ar pirmo adventi sākas ne tikai Ziemassvētku laiks, kas ilgst līdz 6. janvārim – Zvaigznes jeb Triju Kēniņu dienai-, bet arī kristīgās baznīcas jaunais gads. Tas ir sagatavošanās laiks Kristus dzimšanas svētkiem. Neiztrūkstošs Adventa simbols ir vainags, kura apļa forma atgādina par nerimtīgo gada ritējumu. Parasti to veido no mūžzaļajiem augiem, kas liecina par mūžīgo dzīvību. Mūsdienās ierasts Adventa vainagu veidot arī no citiem dažādiem materiāliem. Tā kā Advents ilgst četras nedēļas, tajā ir četras sveces. Arī sveču simbolika ir daudznozīmīga – tās simbolizē eņģeļus, praviešus, ganus un Bētlemi. Katru Adventa svētdienu tiek iedegts par vienu sveci vairāk.  Šis rituāls palīdz saprast to, ka Dievs cilvēkam atklājas pamazām, ka Viņa iepazīšana ir bezgalīgs ceļš, kurā vienmēr ir daudz neapjausta un ka vispilnīgākā Dieva atklāšanās ir Viņa Dēls Jēzus Kristus. Adventa laikā mēs vairāk pievēršamies savai garīgajai izaugsmei.

Tāpat kā grāmatu plauktam  sakrājas putekļi un ir vajadzīga tīrīšana, tāpat arī cilvēkam šai laikā vajadzētu pārdomāt visu nepareizo, kas uzkrājies un izstāstīt to lūgšanā Dievam. Tikai tad, kad ir sagatavotas mūsu sirdis un mājas, var sākties īsti svētki – tādi, kas atstās dvēselē nedziestošu prieku.

Materiāls sagatavots no Lielās Ziemassvētku grāmatas