Pasākums

14. novembrī Tilžas pagasta bibliotēkā  Ziemeļvalstu nedēļas ietvaros notika dažādi  pasākumi.  Uz rīta stundas lasījumu ieradās Tilžas pirmskolas iestādes audzēkņi. Tika lasīta Ingas Borgas grāmata „Ziema pie Plupa”. Pēcpusdienā bibliotēku piepildīja bērnu čalas, jo uz kopīgu grāmatu lasīšanu ieradās 1. – 4. klašu skolēni gan no vidusskolas, gan internātpamatskolas. Kopīgi tika lasītas „Ziemas burtu pasakas” Bibliotekāre bija sagatavojusi arī stāstījumu par to, ko ziemas laikā dara dažādi dzīvnieki, kā arī tika spēlētas radošas spēles. Piemēram, bērni ņemot vērā savas dzimšanas dienas sadalījās pa četriem gadalaikiem. Tad, strādājot pa grupām, vajadzēja uz lapas uzzīmēt kaut ko , kas ir raksturīgs tam gadalaikam kādu viņi pārstāv. Pasākuma nobeigumā bērni uzrakstīja dažādas idejas, kā veiksmīgi pārdzīvot ziemu. Daži padomi, ko bērni iesaka citiem: dzert tēju un lasīt grāmatas, zīmēt uz papīra vasaru, cept pīrāgus un piparkūkas, taisīt puķes no papīra, izbaudīt ziemas priekus. Ar pārējām idejām ikviens var iepazīties apmeklējot Tilžas bibliotēku. Tika skatīta arī izstāde „Ziemas tēma literatūrā”, kur vienkopus saliktas grāmatas par ziemu, sniegu un ar to saistītu tematiku.

Gribu atgādināt, ka vēl joprojām bibliotēkā ir skatāma izstāde par godu Latvijas dzimšanas dienai: „Tev mūžam dzīvot, Latvija,

                                              Tu- tēvzeme mums Dieva dota!  V.Plūdonis

 

Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļas galvenais uzdevums ir iepazīstināt ar Ziemeļvalstu literatūru un kultūru. Tradicionāli novembrī – gada vistumšākajā laikā – bibliotēkās notiek lasījumi, stāstu stāstīšana, literatūras izstādes, debates, konkursi un citi pasākumi. Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļai ir kopīga tēma. Šogad tā ir „Ziema Ziemeļos”. Ziemeļvalstu nedēļa ir aizsākusies Zviedrijā, Norvēģijā, Somijā, Islandē, Dānijā, tad pārceļojusi pāri baltijas jūrai un kļuvusi tuva arī Baltijas valstu: Latvijas, Lietuvas un Igaunijas grāmatu lasītājiem.