Noslēdzies EK „ EUROPE DIRECT” informācijas centra Valmierā  rīkotais projektu konkurss „ Bibliotēka – tilts uz Eiropu”, kurā konkursa laureātes ir Strenču novada Strenču pilsētas bibliotēka, Jaunpiebalgas pagasta bibliotēka, Limbažu novada Viļķenes pagasta bibliotēka un Beverīnas novada Mūrmuižas bibliotēka – informācijas centrs – balvā saņemot līdzfinansējumu pasākumu rīkošanai.

Projekta mērķis ir diskusiju veidā izglītot jauniešus par Eiropas Savienības sniegtajām iespējām piedalīties pieredzes un mācību apmaiņas programmās, lai veicinātu jauniešu konkurētspēju darba tirgū, kā arī lai būtu iespēja pilnveidoties apgūstot jaunas iemaņas un zināšanas. Projekta mērķauditorija ir jaunieši vecumā no 15 – 25 gadiem.

Strenču pilsētas bibliotēka projekta ietvaros 2010. gada 24. septembrī piedāvās 30 jauniešiem no Strenču novada doties ekskursijā uz Eiropas Savienības māju www.esmaja.lv , Rīgā, Aspazijas bulvārī 28. Kopš Latvija ir iestājusies Eiropas Savienībā (ES), tās darbība ikdienā skar katru Latvijas iedzīvotāju. Eiropas Savienības mājā jaunieši varēs uzzināt, kādas iespējas no dalības ES var iegūt katrs jaunietis. 24. Septembrī ES māja rīko atvērto durvju dienu, kuras laikā tiks organizēti dažādi pasākumi. Īpaša uzmanība tiks veltīta jauniešu informēšanai. Viens no šīs dienas centrālajiem pasākumiem būs diskusija „Nākotnes pēcpusdiena” kopā ar Reģionālās politikas komisāru Johanesu Hānsu.

Sīkāku informāciju par pasākumu varēs lasīt sākot ar 6. septembri Strenču pilsētas bibliotēkas, Strenču novada, kā arī Valmieras bibliotēkas mājās lapās.

 

23.08.2010.                                                                       Marina Vdovičenko

Strenčos                                                    Strenču pilsētas bibliotēkas vadītāja

Tagi: konkurss, ES