no 1.februāra BEZ MAKSAS pieejama visās pašvaldību publiskajās bibliotēkās

No 1. februāra Lursoft Laikrakstu bibliotēka news.lv ir bez maksas pieejama visās Latvijas pašvaldību publiskajās bibliotēkās. To paredz vienošanās, ko projekta „Elektroniskās publikācijas Latvijas bibliotēkām” ietvaros noslēgusi valsts aģentūra „Kultūras informācijas sistēmas” (v/a KIS) un news.lv elektroniskā resursa izstrādātājs SIA „Lursoft”.

Lursoft Laikrakstu bibliotēka satur vairāk kā 50 Latvijas centrālo un vietējo periodisko izdevumu pilntekstu publikācijas, aktuālās ziņas un rakstu apkopojumus. Pieejama arī Normatīvo aktu Informācijas sistēmas LATLEX sadaļa „Likumi”. Līdz šim projekta ”Elektroniskās publikācijas Latvijas bibliotēkām” ietvaros Laikrakstu bibliotēka bijusi pieejama bibliotēkās, kas noslēgušas līgumu par tās izmantošanu un par to maksāja 40 procentus no abonēšanas maksas. Pārējo abonēšanas maksas daļu sedza v/a KIS. No 1. februāra publiskajām bibliotēkām par Lursoft Laikrakstu bibliotēkas abonēšanu nebūs jāmaksā, turklāt tā būs pieejama pilnīgi visās publiskajās bibliotēkās.

V/a KIS ir Kultūras ministrijas aģentūra, kuras misija ir palīdzēt atmiņas institūcijām – arhīviem, bibliotēkām un muzejiem saglabāt un padarīt pieejamu kultūras mantojumu nākamajām paaudzēm, izmantojot jaunākos informācijas tehnoloģiju risinājumus. KIS projekta ”Elektroniskās publikācijas Latvijas bibliotēkām” ietvaros ilgtermiņā sekmē un attīsta Latvijas bibliotēku nodrošinājumu ar Latvijas un ārvalstu elektronisko publikāciju datu bāzēm, līdzfinansējot un/vai administrējot to pieeju.

Lielākie pieejamie preses izdevumi Lursoft laikrakstu bibliotēkā ir:

Diena

Dienas Bizness

Jurista vārds

Latvijas Avīze

Latvijas Vēstnesis

Liesma

Mājas viesis

Neatkarīgā Rīta Avīze

Praktiskais latvietis

Sporta avīze

Ziemeļlatvija

 

Aicinām ikvienu interesentu izmantot šo lielisko iespēju jebkurā Jums tuvākajā bibliotēkā lasīt daudzus Latvijā izdotos preses izdevumus BEZ MAKSAS.

 

Informē Strenču pilsētas bibliotēkas vadītāja

Ziņu sagatavoja:
Strenču pilsētas bibliotēkas vadītāja

ievietoja: Antra (Strenču pilsētas bibliotēkas bibliotekāre)