Nacionālais Kino Centrs sadarbībā ar Latvijas prezidentūras ES Padomē sekretariātu izveidojuši latviešu DVD filmu kolekciju, ar kuru lepojamies un kuru piedāvājam bibliotēkas lietotājiem noskatīties bibliotēkas telpās. Par filmu izlasi parūpējušies Latvijas kino nozares erudītākie speciālisti. Darba grupa kolekcijai atlasījusi 70 Latvijas filmas, no kurām 10 spēlfilmas, 16 dokumentālās filmas, un kas īpaši iepriecinoši – 44 animācijas jeb multfilmas. Filmu krājumā atrodamas gan filmas no senākiem, gan mūsdienu latviešu kino. Katalogā, kurš ilustrē šo filmu krājumu ievietota informācija par visiem 40 šo filmu autoriem – režisoriem. Filmas tulkotas un subtitrētas arī citās valodās – angļu, vācu, franču, itāļu un krievu.

Arī katrs disks ietver nelielu anotāciju latviešu un angļu valodā, lai skatītājs izprastu, kāpēc tieši šī filma ir iekļauta Latvijas filmu kolekcijā. Visu kolekciju kopumā vienā bildē apvieno kadrs no Herca Franka filmas „Vecāks par 10 minūtēm”.

Vispirms kinogardēžus iepriecina „Spēlfilmu klasika”. Šajā sadaļā skatāmas filmas:

Purva bridējs. Četri balti krekli. Pie bagātās kundzes. Ezera sonāte. Limuzīns Jāņu nakts krāsā.

Sadaļā „Dokumentālo filmu klasika” varat baudīt šādas filmas:

Baltie zvani. Krasts. Vecāks par desmit minūtēm. Šķērsiela. Krustceļš.

Pie „Animācijas filmu klasikas”skatīsim šīs filmas:

Ki-ke-ri-gū!. Tīģeris Ņau-ņau. Puķu Ansis. Dullais Dauka. Bums un Piramidons. Vanadziņš. Zelta sietiņš.

Skudriņa Tipa. Brīnumputns. Zaķīšu pirtiņa. Kabata. Man vienai māsiņai.

Būs skatāmas arī skaistākās „Spēlfilmas” gan īsākā, gan garākā formātā:

Kurpe. Ūdensbumba resnajam runcim. Sapņu komanda. Cilvēki tur. Mammu, es tevi mīlu.

Zem sadaļas „Dokumentālās filmas” atradīsiet šos kinodarbus:

Veļa. Prāmis. Pasts. Leiputrija. Olu kundze. Piejūra. Tramvajs, vārdā kalpotājs. Stacijas. Klucis - nepareizais latvietis. Dokumentālists. Escaping Riga.

Jaunākās „Animācijas filmas” bērniem un pieaugušajiem būs pieejamas kino krājuma noslēgumā:

Neparastie rīdzinieki. Desas piedzīvojumi. Visi kakti norasoja. Kalado. Aiz deviņi ezeriņi. Pirms aizmieg ūdeņi visi. Kad āboli ripo. Kā brālītis trusītis uzvarēja lauvu. Ursus. Kā lupatiņi mazgājās. Kora turneja. Lidojam?!. Jāntārpiņš.  Redzi, trusi?...Tētis brauc uz Londonu. Jaunā suga. Burvīga diena. Korrida. Eži un lielpilsēta. Clara un Rubinšteins. Latvietis pūš pīlītes. Klucānija. Vai Rīga jau gatava? Bezmiegs. Latvietis.  Spēlēju, dancoju. Norīt krupi. Spārni un airi. Aptumsums. Kiosks. Zelta zirgs. Akmeņi manās kabatās.

Ulbrokas bibliotēka aicina ikvienu interesentu skatīt Latvijas kinovēstures būtiskākās parādības un spilgtākos mūsdienu kinomākslas paraugus, nodrošinot bagātīgu informāciju par Latvijas kinovēstures un mūsdienu kinoprocesa nozīmīgākajām tendencēm. Skolēniem jaunajā mācību gadā vēlam iepazīties ar Latvijas kino kultūras vērtībām.