2014. gadā tika pabeigts darbs, pievienojot un veidojot ziņas, par Ulbrokas bibliotēkas krājumu Stopiņu novada Ulbrokas bibliotēkas katalogā. Veikts ļoti plašs un profesionāls darbs krājuma rekataloģizācijas sakārtošanā un datu ievadē un izveidē. Modernizēts un atvieglots bibliotēkas lietotāja un bibliotekāra apkalpošanas process, uzsākot automatizētu grāmatu izsniegšanu – saņemšanu.

Vēlamies informēt Stopiņu novada iedzīvotājus, ka ar šo gadu Ulbrokas bibliotēka uzsāk arī autorizācijas datu piešķiršanu bibliotēkas lietotājiem.

Jebkuram bibliotēkas elektroniskā kataloga lietotājam ir pieejama izdevumu meklēšana katalogā http://salaspils.biblioteka.lv/Alise/lv/6/home.aspx, ir iespējams noskaidrot, vai meklētais izdevums ir bibliotēkas krājumā esošajiem izdevumiem redzēt, to pieejamību, vai tie atrodas bibliotēkā plauktā vai ir izsniegti lasītājam.

Bibliotēkas reģistrētajiem lietotājiem tiek piedāvāta iespēja pieslēgties bibliotēkas elektroniskajam katalogam un izmantot autorizētā lietotāja iespējas – skatīt ziņas par saviem izsniegumiem, proti, cik un kādas grāmatas ir izsniegtas redzēt to izsniegšanas termiņu, pagarināt izsnieguma termiņu, skatīt informāciju par rindām uz izdevumiem, veikt eksemplāru pasūtīšanu, kā arī iestāties rindā uz izsniegtajiem izdevumiem.

Lai iegūtu autorizācijas datus, jāgriežas bibliotēkā, kur Jums tiks piešķirts lietotājvārds un parole. Paroli nomainīt uz sev vēlamo iespējams patstāvīgi, kā arī to atjaunot nozaudēšanas gadījumā.

Bibliotēkas elektroniskais katalogs ir pieejams arī viedtālrunī vai citās mobilajās ierīcēs, izmantojot elektroniskā kataloga mobilo versiju. Lai to iegūtu lietošanā, mobilajā ierīcē ir jāatver bibliotēkas elektroniskā kataloga sākumlapa http://salaspils.biblioteka.lv/Alise/lv/6/home.aspx un jāsaglabā uz ierīces darba virsmas. To atverot, automātiski atvērsies kataloga mobilā versija. Tā ir pielāgota dažādiem viedtālruņu veidiem: gan iPhone, gan Android, gan Windows. Tajā ir iespējams veikt izdevumu meklēšanu pēc dažādiem piedāvātajiem kritērijiem, kā arī ielogoties, izmantojot, autorizācijas datus un veikt visas iepriekšminētās darbības, kas pieejamas autorizētajiem lietotājiem.

Visi tie, kas nevēlas patstāvīgi darboties ar autorizācijas datiem, bibliotēku izmanto klātienē un ierastajā atlases procesā atlasa vēlamos resursus lasīšanai uz vietas vai mājās.

Aicinām Jūs izmanot, bibliotēkas elektroniskā kataloga sniegtās iespējas! Vienmēr būsiet gaidīti bibliotēkā, kur bibliotekāres, iespējamo neskaidrību gadījumā, Jums sniegs visu nepieciešamo informāciju.

 

Ivita Duļbinska,

Ulbrokas bibliotēkas sistēmbibliotekāre