Šīs vasaras ietvaros Ulbrokas bibliotēkas lasītājiem tika piedāvāta iespēja iesaistīties lasīšanas akcijā “Aklais randiņš ar grāmatu”. Ne vienmēr grāmatas vāks spēj atspoguļot tās saturu, tādēļ atsevišķas bibliotēkas grāmatas tika rūpīgi iesaiņotas, ar noteikumu, ka attīt tās drīkst vienīgi mājās.

 Šīs vasaras ietvaros Ulbrokas bibliotēkas lasītājiem tika piedāvāta iespēja iesaistīties lasīšanas akcijā “Aklais randiņš ar grāmatu”. Ne vienmēr grāmatas vāks spēj atspoguļot tās saturu, tādēļ atsevišķas bibliotēkas grāmatas tika rūpīgi iesaiņotas, ar noteikumu, ka attīt tās drīkst vienīgi mājās. Šī literārā spēle rosināja mazliet citādāku pieeju lasīšanas procesam, paļaujoties tikai uz kodolīgu anotāciju un bibliotekāru ieteikumu.

 Akcijas nolūks bija vēlēšanās aktualizēt bibliotēkas krājumu, atgādinot par grāmatām, kuras labi aizmirstas vai vispār palikušas neievērotas, jo tās nav izdotas atkārtoti, vai arī to ārējais noformējums nav pietiekami atraktīvs. Grāmatu piedāvājums bija diezgan plašs, pārsvarā aptverot pieaugušo un bērnu literatūras klasiku vai godalgotus autorus. Aklajā randiņā varēja doties ar Stefana Cveiga novelēm, Aleksandra Čaka prozu vai tādām grāmatām kā Luīzas Mejas Elkotas “Mazās sievietes”, Arunhati Rojas “Mazo lietu dievs”, Džīnas Vebsteres “Garkājtētiņš” un vēl daudzām citām.

Vairākiem lasītājiem azartu sagādāja vien mēģinājumi uzminēt, kuras grāmatas ir iesaiņotas. Interese par akciju bija diezgan plaša, bet ne visi bija gatavi riskēt. Paldies visiem lasītājiem, kas šo nestandarta iespēju izmantoja. Atsauksmes, kā jau nereti gadās, īpaši pēc aklajiem randiņiem, bija dažādas, visbiežāk tomēr pozitīvas; prieks, ka lielākā daļa lasītāju, kas jau bija devušies aklajā randiņā ar grāmatu, labprāt spēlē iesaistījās atkārtoti.

Ziņu sagatavoja:
Ieva Nagle, Ulbrokas bibliotēkas bibliotekāre