2013.gada aprīlī Bibliotēku nedēļas "Mantojuma sardzē" ietvaros, Ulbrokas bibliotēka ar brīvprātīgo interesentu foto akciju „Atrodi un nofotografē senās mājvietas Stopiņos” uzsāka mājvietu un senās apbūves fotofiksāciju un kultūrvēsturiskā mantojuma kolekcijas veidošanu.

Ulbrokas bibliotēkas pētniecības projekts „Senās mājvietas Stopiņu novadā” iekļauj latviskai videi raksturīgās vērtības – seno mājvietu un dažādu priekšmetu apzināšanu, ēku foto fiksāciju, kā arī vietējo iedzīvotāju atmiņu stāstu pierakstus, sajūtot vidi, kur un kāpēc mēs dzīvojam.

Aicinām atsaukties māju īpašniekus, kuri vēlas atbalstīt vai pieteikt mājvietu un senās apbūves fotofiksāciju, kā arī atbalsta kultūrvēsturiskā mantojuma kolekcijas veidošanu kopā ar LNB Digitālās bibliotēkas portāla „Zudusī Latvija” veidotājiem. Par kultūrvēsturiskām celtnēm uzskata visas ēkas, kas celtas līdz 1940. gadam. Saite, kur skatāmi kolekcijai pievienotie objekti http://www.zudusilatvija.lv/objects/subject/6088/. Meklēšanas ceļš: Zudusī Latvija –mājokļi – Latvija – Stopiņu novads (16).

Darba grupā:

Valsts Kultūras pieminekļu aizsardzības inspektore, Mākslas pieminekļu nodaļas vecākā speciāliste, mākslas zinātniece un neskaitāmu publikāciju, pasākumu un grāmatu autore Vita Banga

Stopiņu novada vēstures muzeja krājuma glabātāja Renāte Priede

Stopiņu novada Sauriešu bibliotēkas vadītāja Kristīne Cimdiņa

Stopiņu novada Ulbrokas bibliotēkas vadītāja Daiga Brigmane

Stopiņu novada Ulbrokas bibliotēkas bibliotekāre Ieva Nagle

Informācija un objektu pieteikšana Ulbrokas bibliotēkā, sazinoties ar Daigu Brigmani, tālr. 67910503, e-pasts: biblioteka@stopini.lv.

 

Ziņu sagatavoja:
Stopiņu novada Ulbrokas bibliotēkas vadītāja Daiga Brigmane

Tagi: foto, Zudusī Latvija, Fotogrāfijas, Stopiņu novads, Stopiņi, Daiga Brigmane, Vita Banga, Renāte priede, senās mājvietas Stopiņu novadā, Senās mājvietas, Ieva Nagle