Turpat astoņus mēnešus tautiskais modernajā un modernais tautiskajā vai latviskās rakstu zīmes ikdienas ritmā tiek ieaustas svētku jostas līkločos, ko visi kopā ierakstām Stopiņu novada 125. gadadienai veltītajā jostā.

Katra pašatbildība savas vietas apzināšanā, kā arī tradīciju uzturēšana amatu prasmēs, veido lielisku dāvanu un ieraksta un norāda savas esības un vietas piederības apziņu. Etnogrāfiskos krāsziedu rakstus veido gudri, radoši, atbildīgi un laimīgi cilvēki. Gan toreiz, gan tagad latvietis cieši ticēja, ka daudzināt dievišķo un labo var ne vien vārdiem, bet arī ar rakstu zīmēm, kuras pamatā ir senā cilvēka pasaules uzskats par dabu un tās spēkiem, to rokraksts un saturs. Latviskā dzīvesziņa un tautiskais rakstu zīmju ceļš veido vien mums zināmu rokrakstu, rada pārdomu rezultātu un harmoniju katrā, kas atbalstījis un atradis laiku kopējā darba veikšanai. Gribu ticēt, ka šī pieeja rod jaunu attieksmi sevis saglabāšanai plašajā pasaulē.

Paldies visiem Stopiņu novada iedzīvotājiem un viesiem, kas, kopskaitā nu jau 337, ir piedalījušies 32 m Svētku jostas darināšanā un vēsturisko rakstu zīmju veidošanā. Vēl tikai jūlija mēnesī tiek dota iespēja piedalīties un ļaut rakstiem rindoties tiem vien zināmā secībā, ko visprecīzāk pārzina Baiba Kurzemniece.

Ikviens ir laipni aicināts piedalīties jostas aušanā! Pirmdienās un ceturtdienās no pl. 16.00 – 19.00 vai pēc jūsu iespējām citā saskaņotā laikā, kontaktējoties ar Ulbrokas bibliotēkas vadītāju Daigu Brigmani tālr.: 67910503, 26590932 (Institūta ielā 1, LLU LTZ Institūta 2. stāvā).

 

Daiga Brigmane, Ulbrokas bibliotēkas vadītāja

Ziņu sagatavoja:
Stopiņu novada Ulbrokas bibliotēkas vadītāja Daiga Brigmane

Tagi: Ulbrokas bibliotēka, aušana, Stopiņu novada josta, Stopiņi, josta, Baiba Kurzemniece, stelles, audēji, Stopiņu novada Ulbrokas bibliotēka, Daiga Brigmane