„Mēs to darām nākamībai – nenorokot to zemē, bet ceļot godā. Katrs dzīpariņš un raksta gals ir veltījums Stopiņu novada gaidāmajai 125-piecu gadu jubilejai. Lēni un neatlaidīgi, krāsaino dzīparu ceļā, ieliekot sirds mīlestību, amata prasmi, sentēvu gudrību un liktens zīmes."

...Reizēm arī pasaulīgo sirdssāpi par šobrīd aizbraukušajiem ģimenes locekļiem. „Dziedot, jo sāp jau tāpat”. Tomēr katrs skatiens ir pozitīvu domu caurstrāvots, katrs izrakstītais raksta diegs ir pateicības un godbījības vērts. Vienam tie ir goda svētki visai ģimenei. Citam tas ir ciešāku ģimenes pavedienu meklējums. Vēl citam – prieks un sajūsma vienotībā. Stopiņu novada ļaudis šajā rakstu zīmju ceļā izdzīvo cilvēka mūža ritumu”.

Aicinām piedalīties novada jostas aušanā. Tā būs jūsu kopīgā dāvana novada 125. gadadienā. Lieciet lietā savas prasmes un apgūstiet jostas aušanas pamatus un rakstus Tautas lietišķās mākslas studijas „Ulbroka” tautas daiļamatmeistares Baibas Kurzemnieces vadībā. Katrs no jums ir aicināts ieaust vienu raksta elementu no mūsu sagatavotā vai pašradītā raksta, kas sastāv no 23 rakstu diegiem. Sākot ar 17. oktobri, jau divus mēnešus - pirmdienās un ceturtdienās no pl. 16.00 – 19.00 vai pēc jūsu iespējām citā saskaņotā laikā, kontaktējoties ar Ulbrokas bibliotēkas vadītāju Daigu Brigmani tālr.: 67910503, 26590932 (Institūta ielā 1, LLU LTZ Institūta 2. stāvā).

Tiks gaidīts un apmācīts ikviens – liels vai mazs Stopiņu novada iedzīvotājs. Lai mūsu domas un darbus vieno labi padarīts kopīgs darbs! Izkopsim latviskās tradīcijas ziemas vakaros, pulcējoties amatu prasmju apgūšanai aušanā !

Ziņu sagatavoja:
Ulbrokas bibliotēkas vadītāja Daiga Brigmane

Tagi: Ulbrokas bibliotēka, aušana, Jostas aušana, Stopiņu novads, Stopiņu novada josta, Aicinājums aust