Sviestmaizītes, speķa pīrādziņi, kūku un piparkūku gardumi neierastā veidojumā, jo to radošais noformējums ir izvēlētās grāmatas prezentācija un komandas interpretācija par sev interesantu literāru darbu, kas saistošā veidā jāprezentē bibliotēkas pasākumā. Komandu nosaukumi – „ Klačiņa”, „ Lasītāji, kas dzīvo uz jumta”, „Melnie kaķi”, „Propellerīši”, „Hamlets” un „ Sarkangalvītes” atklāj Ulbrokas vidusskolas 5.,9.,10. klašu audzēkņu un pedagogu radošos centienus. Šoreiz mūsu saruna par romantiski emocionālām, klasiski pārbaudītām un sadzīviski intriģējošām literāras vērtībām. Visu prezentāciju pamatā iekļauta izvēlētās grāmatas galvenā doma vai darba citāts, kas pamato grāmatas izvēli un parāda motivētu jaunās paaudzes lasītāju. Vizuāli interesanto atainojumu atradīsiet Ulbrokas bibliotēkas tīmekļa vietnē http://www.stopini.lv/public/31163.html.

Latvijā šo pasākumu sāk tikai iepazīt, bet patiesībā Books2eat ir starptautisks ēdamo grāmatu festivāls, kurš katru gadu norisinās daudzās pasaules valstīs: Austrālijā, Brazīlijā, Ķīnā, Anglijā, Francijā un citviet pasaulē.

Festivāls tiek rīkots par godu franču gastronomam Žanam Antelmam Brijā – Savarēnam, kurš iemantojis popularitāti ar savu grāmatu „Garšas fizioliģija”.

Ēdamo grāmatu festivāls ir bibliotekāres Džuditas Hofbergas un Beatrises Koronas (ASV) izgudrojums. Džuditai Hofbergai 1999. gadā radās ideja par pateicības dienas tītaru ar grāmatu mākslinieku portretiem uz tā. Par šiem gadiem festivāla norise ir mainījusies un ieguvusi zināmu popularitāti visā pasaulē. Piekritīsiet, ka pēdējā laikā publiskajā telpā ir ļoti daudz informācijas un praktiskas darbības par dažādu ēdienu gatavošanu, savukārt Ulbrokas bibliotēkas bibliotekāres Irēnas ideja ir veicināt sadarbību starp skolu un bibliotēku, kur sadarbības pamatā nav tikai ēdienu gatavošanas prasmes, bet gan veiksmīgi izvēlēts literārs darbs, kas pārvēršas „ grāmatu ēšanas” un sarunas lietderībā. Paldies Irēnai Bistrovai par jaunas atraktīvas idejas iedzīvināšanu un sadarbības veicināšanu Ulbrokas viduskolas un Ulbrokas bibliotēkas starpā.