Linda Dreimane ir konkursa “Zvaigznes grāmata 2008. Latviešu oriģinālliteratūra bērniem un jauniešiem” laureāte, kuras fantāzijas žanra darbs ieguva veicināšanas prēmiju un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.
Latviešu literatūrā retais ir uzdrošinājies pievērsties žanram, kas tik ļoti aizrauj jaunos lasītājus. Lindas Dreimanes "Vilcenes stāsts" patiesi nopietni un veiksmīgi uzbur tādu fantāzijas pasauli, kurā ir vieta ne tikai maģijai, nolemtībai un briesmām, bet arī viscildenākajām cilvēciskajām jūtām.
Romāna galvenās varones ir dvīņu māsas Obskva un Piintara, kuras šķirtas uzreiz pēc dzimšanas un uzaudzinātas ļoti atšķirīgos apstākļos. Tomēr sens pareģojums nosaka, ka reiz viņām būs lemts atkal satikties un tas izlems pasaules likteni.
Linda Dreimane (1981) ir mācījusies Rīgas 1. ģimnāzijā, pēc tam Latvijas Universitātē apguvusi vēsturi un vadības zinības. Lai arī autores izglītība nav saistīta ar rakstniecību, stāstu sacerēšana ir viņas sirdslieta kopš bērnības. Lindas Dreimanes pirmais stāstiņš tika publicēts jau 11 gadu vecumā un nu pēc ilgāka laika autore ir atsākusi rakstīt, pievēršoties sev tik iemīļotajam fantāzijas žanram. “Vilcenes stāsts” ir autores pirmā grāmata.

Tagi: 821.174-93