Aicinām iepazīt dabas vērtības izstādē „Dzīvība kokā”. Pirmdien, 5. martā, plkst.12.00 Siguldas novada bibliotēkā atklāta Dabas aizsardzības pārvaldes ceļojošā izstāde „Dzīvība kokā”.
Tā sniedz iespēju uzzināt vairāk par dažādām dzīvības formām, kas mitinās vecos dobumainos kokos, kā arī informāciju par parkveida pļavām, dabiskiem neskartiem mežiem un ar tiem saistītājām dabas vērtībām.


Atsevišķi pļavās augošie un meža ieskautie vecie koki ir būtiski bioloģiskās daudzveidības elementi, ar kuriem ir saistīta vesela virkne retu un aizsargājamu sugu. Lielā mērā sugu sastāvs katrā kokā ir atkarīgs no apgaismojuma apstākļiem – kokos, kuri aug meža vidē, sastopamas vienas sugas, savukārt atvērtās un saules apspīdētās vietās pavisam citas sugas.

Izstādes laikā 9., 19., 23., 26. un 28. martā no plkst.11.00 līdz 15.00 bibliotēkā notiks Dabas aizsardzības pārvaldes dabas izglītības speciālistu vadītas interaktīvās nodarbības bērniem par mežiem un ar tiem saistītājām dabas vērtībām. Uz šīm nodarbībām vēlams iepriekš pieteikties, zvanot uz tālruni 67700865.

Tā izveidota Eiropas Komisijas LIFE+ programmas projekta „Parkveida pļavu (6530*) un divu prioritāri aizsargājamo vaboļu sugu apsaimniekošana: plānošana, sabiedrības iesaistīšana, inovācija” jeb EREMITA MEADOWS ietvaros.

Izstāde Siguldas novada bibliotēkā būs skatāma līdz 29. martam.

Ziņu sagatavoja:

<p>&lt;p&gt;&amp;lt;p&amp;gt;&amp;amp;nbsp;&amp;lt;/p&amp;gt; &amp;lt;p&amp;gt;Iveta&amp;lt;/p&amp;gt; &amp;lt;p&amp;gt;&amp;amp;nbsp;&amp;lt;/p&amp;gt;&lt;/p&gt;</p>

Tagi: Siguldas novada bibliotēka, Dabas aizsardzības pārvalde Izstade "Dzīvība kokā", da