Lekciju cikls „Sarunas par būtisko” Siguldas novada bibliotēkā

17.maijā plkst.10.00 Siguldas novada bibliotēka uzsāk lekciju ciklu „Sarunas par būtisko”. Lekcijas vadīs lektore Inguna Sāre. Lektore ieguvusi profesionālo maģistra grādu sociotehnisku sistēmu modelēšanā, kā arī profesionālo bakalaura grādu biznesa vadībā ar uzņēmuma un iestādes vadītāja kvalifikāciju.

Pirmās tikšanās tēma būs „Sarunas par tikumību". Ko mēs saprotam ar tikumību? Kā par to runāt ar saviem kolēģiem, ģimeni, bērniem? Kas ir tas būtiskākais? Bibliotēkā skatāma arī Latvijas skolu audzēkņu zīmējumu izstāde „Ko bērni domā par tikumību?”

Savukārt, nākamā lekcija septembrī būs „Sarunas par mūzikas noslēpumiem”, kurai par pamatu izmantota izdevniecības SOLVITA grāmata „Mūzikas noslēpumi”:

„Visu mūsu dzīvi pavada skaņas un mūzika. Tās kvalitāte tieši un būtiski ietekmē visu turpmāko cilvēces evolūcijas gaitu.

Kāda kvalitāte ir mūzikai, kas nepārtraukti skan mūsu dzīvē: veikalos, kafejnīcās, televīzijas pārraidēs un no radiouztvērējiem? Mūzika spēj dziedināt, bet var arī iznīcināt.

(…) Kad mēs zinām, kā mūzika ietekmē mūs un mūsu apkārtējo pasauli, mēs varam apzināti likt lietā šīs zināšanas un reāli mainīt savu dzīvi! Mēs varam izvēlēties mūziku, kas mūs ietekmē labvēlīgi, dziedina un atveseļo, dara laimīgākus un garīgi bagātākus, un mēs varam izvēlēties arī tieši pretējo – tādu, kas sagrauj mūsu psihi, padara mūs atkarīgus no nepārtrauktas neharmoniskas mūzikas atskaņošanas un pamazām pārvērš mūs par biorobotiem, laupot mums iespēju būt brīviem un radošiem savas laimes kalējiem”.

Dalība – bez maksas