31.janvārī plkst.12.00 Siguldas novada bibliotēkā „Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2016” lasīšanas ekspertiem būs iespēja tikties ar mākslinieci, grāmatu ilustratori Unu Leitāni. Mākslinieces veidotā izstāde „Mamma un tētis kūrortā” bibliotēkas izstāžu telpā sniegs ieskatu par ilustrāciju tapšanu šāda nosaukuma Māras Zālītes grāmatai.
Siguldas novada bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā noslēgumam tuvojas Latvijas Nacionālās bibliotēkas izstrādātais, Latvijas Bibliotekāru biedrības īstenotais un Valsts Kultūrkapitāla fonda finansiāli atbalstītais lasītveicināšanas projekts „Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2016”. Latvijā projekts notiek 16.reizi un iesaistīšanās šajā projektā nozīmē – ilgākā laikposmā lasīt, vērtēt, analizēt un izteikt viedokli par lasīšanai piedāvātajām dažādu tautu autoru, dažādu žanru un dažādiem vecumposmiem atbilstošām grāmatām.

Šī tikšanās ar mākslinieci lasītājiem sniegs iespēju kļūt vēl zinošākiem un intelektuāli bagātākiem, ļaujot izprast kvalitatīvu ilustrāciju īpašo nozīmi grāmatas koptēla radīšanā.

Una Leitāne dzimusi 1978.gada 4.janvārī Rīgā, šobrīd dzīvo Siguldā. No 1997. līdz 2004.gadam studējusi Latvijas Mākslas akadēmijā figurālās glezniecības un zīmēšanas meistardarbnīcā pie prof.K.Zariņa, prof. J.Jurjāna, prof. N.Brasliņa. Iegūts maģistra grāds mākslā. 2004.gadā Una Leitāne ieguvusi K.Sīpoliņa prēmiju glezniecībā, bet 2001.gadā – P.Puzinas prēmiju.

Māksliniece piedalās izstādēs Latvijā, Lietuvā un Vācijā kopš 1994.gada. 2009.gadā Siguldas kultūras un mākslas telpā „Tornis” bija skatāma Unas Leitānes personālizstāde „Ziema. Rudens. Ziema”, bet 2013.gadā Siguldas novada bibliotēkā tika atklāta ilustrāciju izstāde A.Tomkalnes grāmatai „Uz meža dzīrēm”.

Unas Leitānes ilustrējusi Māras Zālītes „Mamma un tētis kūrortā”, Māras Cielēnas „Pa īstam un pa jokam”, Agras Tomkalnes „Uz meža dzīrēm” un citas grāmatas.

Ilustrāciju izstāde „Mamma un tētis kūrortā” Siguldas novada bibliotēkas izstāžu telpā būs apskatāma līdz 28.februārim.

Ziņu sagatavoja:

Ieta

Tagi: Izstādes, tikšanās, Siguldas novada bibliotēka, Una Leitāne