Gadskārtējā pasākumā – Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļā, gada vistumšākajā laikā, lasot un klausoties, tiks godāta Ziemeļvalstu kultūra un literatūra.  Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļa ir projekts, ko Ziemeļvalstīs administrē Biedrības Norden asociācija, bet Latvijā – Ziemeļu Ministru padomes birojs sadarbībā ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu Literatūras centru un biedrību Norden Latvijā. Nedēļas laikā bibliotēkās notiek lasījumi, stāstu stāstīšana, literatūras izstādes, debates, konkursi un citi pasākumi. Šogad Ziemeļvalstu nedēļa notiek no 9. līdz 15. novembrim.  

9. novembrī jau 18. gadu pēc kārtas gada vistumšākajā laikā vairākos tūkstošos publiskajās un skolu bibliotēkās Ziemeļvalstīs un Baltijas valstīs vienlaicīgi tiks iedegtas sveces un lasīta kopīgi izvēlēta grāmata.  

Šogad īpaša uzmanība būs pievērsta  tēmai „Draudzība ziemeļos”.

Siguldas novada bibliotēkā no 9. līdz 13. novembrim Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļas ietvaros notiks ”Rīta stundas lasījumi” – pašiem mazākajiem lasītājiem, un 10. novembrī plkst. 18.00 ”Krēslas stundas lasījums” pieaugušajiem.  Lasījumos bērniem skanēs gan Latvijā līdz šim vēl nepublicētas grāmatas fragmenti no norvēģu rakstnieces, kuru dēvē par jaunu zvaigzni pie skandināvu bērnu literatūras debesīm, Marijas Parras grāmatas „Vafeļu sirds”,   gan visiem iemīļotās zviedru autores Astrīdas Lindrgēnas grāmatas „Trīs stāsti par Brālīti un Karlsonu”. Savukārt pieaugušie pie tējas tases aicināti ieklausīties „Islandiešu sāgu” vēstījumos un fragmentos no norvēģu rakstnieces Herbjorga Vasmu jaunās grāmatas „Šie mirkļi”. Krēslas stundas lasījumus papildinās lasītāju ceļojumu iespaidi, fotogrāfijas un filmēti materiāli par Ziemeļvalstu dzīvi, kultūru un dabu.

Ikviens Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļas pasākumu apmeklētājs ir aicināts nofotografēt draudzības bildi un ievietot attēlu @nordisk_biblioteksuke instagram un pievieno mirkļa birku / atsauci #nordbib15, lai Nedēļas noslēgumā piedalītos konkursā par jaukām balvām. Attēlus var ievietot arī šeit:  https://www.facebook.com/bibliotek.org

Gaidīsim ikvienu interesentu uz Ziemeļvalstu nedēļas lasījumiem Siguldas novada bibliotēkā no 9. -13. novembrim!