Gadskārtējā Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļā šogad aktīvi iesaistīsies arī Siguldas novada bibliotēkas ar vairākiem Ziemeļvalstu autoru darbu lasījumiem, izstādēm un pasākumiem. Vienojoša tēma - "Teiksmainie Ziemeļi".

Gadskārtējā Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļa šogad notiks no 8. līdz 14. novembrim, kad vairāk nekā 2000 institūcijas Ziemeļvalstīs un Baltijas valstīs pārlapos vairākus Ziemeļvalstu autoru darbus. Šā gada tēma ir „Teiksmainie Ziemeļi”. Izvēlēto daiļdarbu pamatā ir fantāziju rosinošas darbības un maģiskais reālisms. Latvijā Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļu koordinē Ziemeļu Ministru padomes birojs.

Latvijas bibliotēkās, tai skaitā Siguldas novada bibliotēkās, lasītāji aicināti iepazīties ar vairāk nekā 1000 gadus seno  īslandiešu Vecās Edas „Zintnieces pareģojums” fragmentu, kā arī dāņu rakstnieces Lēnes Koberbēlas (Lene Kaaberbøl) iztēli rosinošā  darba „Kauninātājas meita” fragmentu (izdots apgādā "Zvaigzne ABC", 2004) un atmiņā atsaukt Kārļa Skalbes tēlojumu „Kā es braucu Ziemeļmeitas lūkoties”.  Mazie lasītāji iepazīsies ar leduslācēnu Illi no Grenlandes un viņa dēkainajām gaitām grāmatiņā "Leduslācēns Ille" (izdota apgādā "Zvaigzne ABC", 2009). Interesanti, ka viens no grāmatiņas autoriem ir polārais fotogrāfs, rakstnieks, producents un lektors - latvietis Ivars Sīlis, kā arī - Gerda Kārina Nordlunda, Bols Verners un Mortens Dirrs.

Pasākumi:

 

Ziņu sagatavoja:
SNB

Tagi: Pasākumi

03.11.2010.-14.11.2010.

Siguldas novada bibliotēkā

Izstāde „Teiksmainie Ziemeļi” – Ziemeļvalstu autoru darbi un informatīvie materiāli par Skandināvijas valstīm.

08.11.2010. plkst. 12:00

 

 

14.11.2010. plkst. 10:45

Siguldas novada bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā

 

Siguldas novada bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā

"Rītausmas stundas pasākums" - mazos lasītājus Fantāzijas ceļš aizvedīs uz Grenlandi pie leduslācēna Illes, lai sekotu viņa interesantajiem piedzīvojumiem  Gerdas Kārinas Nordlundas, Bola Vernera, Ivara Sīļa un Mortena Dirra grāmatiņā "Leduslācēns Ille".

Bibliotēkas lasītāji tiks aicināti ieklausīties iztēli rosinošā dāņu rakstnieces Lēnes Koberbēlas darba "Kauninātājas meita" fragmenta lasījumā.

09.11.2010. plkst. 11:00

Siguldas pagasta bibliotēkā

„Rītausmas stundas pasākums”, kurā iepazīsies ar leduslācēnu Illi no Grenlandes un viņa dēkainajām gaitām.

09.11.2010. plkst. 17:30

Siguldas novada bibliotēkā

„Krēslas stundas lasījums” -  dāņu rakstnieces Lēnes Koberbēlas iztēli rosinošā  darba „Kauninātājas meita” un īslandiešu Vecās Edas „Zintnieces pareģojums”   fragmentu lasījumi, sarunas un pārdomas par lasīto

08.11.2010.-14.11.2010.

Allažu pagasta bibliotēkā

Norvēģu literatūras nedēļa: grāmatu izstāde un fotogrāfiju stends, kas veltīts A

Komentāri