Jaunās tehnoloģijas bibliotēkā

 

Pirms vairākiem gadiem publisko bibliotēku attīstības projektā visā Latvijā, arī Saulkrastu novada bibliotēkā tika aktīvi īstenota mūsu valsts un Bila un Melindas Geitsu fonda finansētais projekts “Trešais tēva dēls”. Tika uzstādīti brīvas pieejas datori ar interneta pieslēgumu, multifunkcionālas iekārtas un citas tehnoloģijas. Tiesa, tagad minētā tehnika ir novecojusi un tā ir jānomaina.

 

Ar Saulkrastu novada pašvaldība finansiālu atbalstu, pērn bibliotēka iegādājās 3 jaunus datorkomplektus. Šogad tiek turpināta tehniskās infrastruktūras attīstīšana – iegādāti 5 jauni datorkomplekti, 2 portatīvie datori. Visiem jaunajiem datoriem instalēta 2016. gada Microsoft Office programmatūra. No jauna iegādātas melnbaltas multifunkcionālās iekārtas – kopētājs, skeneris un printeris, uzstādīta arī tāda pati krāsu iekārta. Līdz ar jaunām tehnoloģijām ikvienam ir iespēja drukāt tieši no sava mobilā tālruņa. Patlaban bibliotēkas interneta lasītavā apmeklētāji var skenēt ne tikai A4, bet arī A3 formāta lapas. Joprojām bibliotēkā pieejams bezmaksas internets.


Jaunajai tehnikai ir nodrošināta augsta kvalitāte un stabils datu pārraides ātrums. Tagad ikvienam interesentam ir lielāka iespēja piekļūt informācijas tehnoloģijām, nepieciešamības gadījumā saņemot bibliotekāra konsultāciju.

Aicinām ikvienu apmeklētāju aktīvi izmantot piedāvātās iespējas! Ar maksas pakalpojumu cenrādi var iepazīties bibliotēkas mājaslapā – https://saulkrastubiblioteka.lv/index.p…/maksas-pakalpojumi/

Ziņu sagatavoja:

Ilze Dzintare

Tagi: Tehnoloģijas