Galvenā Salienas pagasta bibliotēkas bagātība ir tā, ka mūsu pagastā ir dzimis bērnu rakstnieks un ornitologs Kārlis Grigulis. Salienas ciema „Stumpuru” mājās ir pagājusi Karļa Griguļa (1884-1972) bērnība. Kārļa Griguļa bērnu grāmatas nepretendē uz zinātniska  darba godu. Un labi, ka tā , jo zinātniski un bezkaislīgi konstatējošu, plašai sabiedrībai nesaprotamu apcerējumu nekad nav trūcis, bet arī zinātnieki reiz bijuši bērni un varbūt kļuvuši par dabas pētniekiem, lai pārbaudīti reiz pasakā izlasītā patiesumu? Kādas grāmatas ieskaņā Kārlis Grigulis rakstīja: „Cik interesanta ir putnu dzīve, bet cik maz vēl mēs to pazīstam!” Ar saviem darbiem viņš daudz darīja, lai kāpinātu interesi par dabu, par putniem, un palīdzētu tos iepazīt. Bet spārnotā mūža darbs vēl nav beidzies. 1994.gada rudenī Salienā netālu no dzimtajām mājām „Stumpuriem” uzstādīja Induļa Folkmaņa veidoto piemiņas akmeni. Bibliotēkā ir apkopoti materiāli par K.Griguli, kurus izmanto dažādos skolas un bibliotēkas pasākumos. Katru gadu bibliotēka organizē novadpētniecības pasākumus – izstādes , sarunas, tikšanas un pasākumus citās jomās. Katru gadu bibliotēka organizē pagastā „Bibliotēkas nedēļu” ar saviem pasākumiem. Bibliotekārās stundas  jaunāko klašu skolēniem „Meklē bibliotēka”,  „Paskatīsimies filmiņu”, „Datoriespējas bibliotēkā”, ”Bērnu rakstnieki - bērniem” un citi, literatūras izstādes, viktorīnas aptaujas, bērnu prezentācijas par piedalīšanos dažādos projektus , infodienas. 

Septembrī pagasta bibliotēkā tradicionāli notiek Dzejas dienu svētki, kuri skan visā Latvijā. Dzejas dienas viesi  - novada un republikas dzejnieki un bardi. Pagasta bērni, jaunieši, pieaugušie un viesi lasīja mīļākos dzejoļus, dziedāja dziesmas, piedalījās pasākumā Daugavpils novada Raiņa mājā Berkenēlē.

Salienas pagasta bibliotēkai izveidojušās savas tradīcijas darbam ar bērniem un jauniešiem. Par tradīciju ir kļuvušie lasīšanas veicināšanas pasākumi, K.Griguļa lasījumi,  ekskursijas pa Latvijas interesantākajām vietām, veikti pasākumi, kuru laikā  tika nosaukts konkursa uzvarētājs un  notika viņa apbalvošana. Pagasta bērni, jaunieši un pieaugušie piedalījās novada Grāmatu svētkos.

Adrese

Centrāles iela 22, Saliena, Salienas pag., Daugavpils nov., LV-5469

Kontaktinformācija

Tālr.: 65475309 (Bibliotēkā), 65475248 (Pagasta padomē)
Fakss: 65475248
E-pasts: biblioteka@saliena.lv, parvalde@saliena.lv

Kultūras karte

Darbalaiks

  • P:08:00-17:00
  • O:08:00-17:00
  • T:08:00-17:00
  • C:08:00-17:00
  • P:08:00-17:00
  • S:-
  • Sv:-
kultūras karte Latvijas filmu bibliotēkas SĀC AR LATVIJU BIBLIOTĒKĀ Jaunā LNB Digitālā kolekcija www.periodika.lv