Bibliotēkā  apskatāma Profesionālās fotogrāfijas skolas absolventu darbu izstāde.

 

  Gandrīz katrs fotografējošs cilvēks ik pa brīdim lieto fotokameru realitātes pakļaušanai savām vēlmēm. Mūsu vēlmes ir gana līdzīgas, bet to motivācija nereti atšķiras ar kādām īpatnībām. Atšķirība rada nepieciešamību sakārtot. Dizains arī fotogrāfijā ir motivāciju un vēlmju sakārtošana. Tāda darba veikšanai ir nepieciešamās kādas zināšanas.

   Profesionālās fotogrāfijas skola saviem audzēkņiem nu jau vairākus gadus palīdz apgūt pamata zināšanas profesijā un motivē viņus ieskatīties tajā fotogrāfijas teritorijā, kura robežojas ar lietišķi dekoratīvo mākslu. Skola ne visai sen fotogrāfijā praktizējošiem cilvēkiem piedāvā izmēģināt savas spējas apjaust attēla / tēla iespējamo ceļu pie kāda, kam tas kļūtu par lietderīgu un vizuālo baudu sniedzošu priekšmetu.

2009.g. Latvijas fotogrāfi pirmo reizi mēģināja salīdzināt savu profesionālu spēju  patstāvību ar akadēmiski izglītotiem dizaina speciālistiem. Dizaina balvas norišu kontekstā tika organizēta arī pirmā izstāde tiem jauniešiem, kuri tikai pieskaras komplicētajai dizaina sfērai. Šogad vairāki no viņiem piedalās ne tikai „Pieskāriena” ekspozīcijas veidošanā, bet arī veiksmīgi konkurē ar pieredzējušiem fotogrāfiem.

 

Izstādes iniciatīva :  Profesionālās fotogrāfijas skola.

 

 Izstāde sagatavota ar nodibinājuma  „FotoForma” atbalstu. Kurators : Vilnis Auziņš

 

   Izstāde iekļauta 2010.g . Dizaina Balvas pavadošo izstāžu programmā.