KRĀŠŅIE ROKDARBI... 

 

Aprīļa mēnesī bibliotēkā bija skatāma ļoti "silta un mīksta" rokdarbu izstāde.
Liels paldies visām čaklajām rokdarbniecēm par brīnišķīgajiem darbiņiem!

Paldies: Antoņinai Grāverei, Mariannai Grigānei, Helēnai Pustei, Ilutai Učelniecei, Martai Gailumai, Laurai Konivalei, Irēnai Svilānei, Anitai Gavarei, Gunai Dreimanei, Evitai Sproģei.

Savus floristikas darbiņus arī atnesa jaunākais izstādes dalībnieks Egons Adelčs. Lielu uzmanību no mazāko pameklētāju puses izpelnījās Egona taisītais konfekšu pušķis, kas izskatījās ļoti kārdinošs!

Apmeklētāju acis priecēja H.Pustes un M.Grigānes rakstainie cimdi un zeķes, kuros bija gan sūnu zaļais, gan saules dzeltenais, brīnišķīgi raksti un krāsu salikums.

 I.Učelnieces adītie džemperi izcēlās ar interesantiem modeļiem un sulīgām krāsām.

Lielu sajūsmu izraisīja M.Gailumas adītās bērnu cepurītes, cimdiņi, zābaciņi un jaciņa, neievēroti nepalika arī skaistie rakstainie pirkstaiņi.

L.Konivale visu apskatei bija atnesusi krāšņu kleitu un šalles, kas darinātas čunča tehnikā. Kā viņa pati teica: ”Stīva mugura garantēta, kad esi pabeidzis šūt…”

A.Gavarei darināti paši smalkākie darbiņi- pērlīšu rotaslietas- kaklarotas, auskari, rokassprādzes. No apmeklētāju puses bieži izskanēja vēlme iegādāties kādu rotu, tādi lūgumi izskanēja arī attiecībā uz pārējiem rokdarbiem, jo ne jau katram ir dots tāds talants…

Ar dekoratīviem un praktiskiem tamborējumiem „palielījās” I.Svilāne, bija gan bruņurupucis Fricis, gan skaistas puķes vāzē.

E.Sproģe izstādei atnesa vienu no saviem lielākajiem tamborējumiem – plecu šalli, arī tamborētās galda sedziņas priecēja ar sarežģītajiem cilpiņu rakstiem.

Neatkārtojami bija A.Grāveres aptamborētie linu dvieļi.

Līdz pēdējai izstādes dienai „nenokusa” G.Dreimanes tamborētās sniegpārsliņas.

Grūti bija skatīties tikai ar acīm, visu gribējās paņemt rokās, apskatīt tuvāk. Kā pašas rokdarbnieces saka, daudzi darbiņi nemaz netika līdz izstādei, jo daudzi „mākslas darbi” tiek dāvināti radiem un draugiem.

Vēlreiz paldies par prieku, estētisko baudījumu un interesantajām idejām, ko dāvājāt izstādes apmeklētājiem!!!

Adrese

Kurmenes iela 36, Rugāji, Rugāju pag., Rugāju nov., LV-4570

Kontaktinformācija

Darbalaiks

  • P:09:00-17:00
  • O:09:00-17:00
  • T:09:00-17:00
  • C:09:00-17:00
  • P:09:00-17:00
  • S:-
  • Sv:-
kultūras karte Latvijas filmu bibliotēkas SĀC AR LATVIJU BIBLIOTĒKĀ Jaunā LNB Digitālā kolekcija www.periodika.lv