Grāmata elektroniskajā katalogā

 

 

Romāna varone Anda steidzas palīgā katram likstas piemeklētam radiniekam, paziņam un draugam gan praktiski, gan ar labu padomu. Diendienā atrodas kāds, kam Anda ir glābēja un sargeņģelis. Tikai savai ģimenei un bērniem vairs nav laika, mājās nav brīva stūrīša, kur atvilkt elpu. Rakstniece romāna varonei liek iekulties dažādās sadzīves situācijās un visbeidzot saprast, ka nesavtīgs atbalsts ir mānīga vērtība, jo cilvēki ir ļoti atšķirīgi.

Autore teic: “ Ja pieņemam, ka uz zemeslodes dzīvo aptuveni septiņi miljardi cilvēku, tad tie ir ne vairāk, ne mazāk, kā septiņi miljardi visdažādāko uzskatu, domu, personiskās pieredzes un vēlmju sakopojumu. Un jebkurā situācijā un apstākļos tie rīkosies tieši septiņmiljardīgos veidos un variantos. Kā lai zina, kurš no tiem ir pareizākais? Pie tam – vai vispār tāds eksistē?

Ilustrēšu savu domu ar nelielu, primitīvu piemēru – ja man šodien sāp galva un es par to pasūdzēšos blakus esošajiem cilvēkiem, tad varu sagaidīt tieši tikpat padomu, cik  padomdevēju. Viens sacīs, ka vajag iedzert tableti, otrs ieteiks iziet svaigā gaisā, trešais – izdzert stipru kafiju, ceturtais mudinās apmeklēt ārstu un pārbaudīties, piektais raizēsies, vai tikai neesmu saķērusi cūku gripu, sestais pārmetīs, ka par ilgi strādāju pie datora, septītais… Tomēr tikai es pati zinu, kā vislabāk tikt galā ar  uzbrūkošajām galvassāpēm.“

Andai ir jāpieņem lēmums, vai dzīvot citu dzīves vai savējo...

     

Tagi: Daiļliteratūra