Arī šogad Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrība turpināja labdarības projektu „Sirsniņa prasa, lai bērniņš lasa”, lai palīdzētu notikt lasīšanas veicināšanas programmai „Bērnu un jauniešu žūrija”. Šogad ar ziedotāju atbalstu iegādātas 2600 grāmatas 205 bibliotēkām (bibliotēku saraksts – pielikumā). Tas ir vairāk kā pagājušajā gadā.

 

 

Undīne Būde, LNB Atbalsta biedrības valdes priekšsēdētāja: „Paldies ziedotājiem, projekta vēstniekiem un atbalstītājiem! Jo bez cilvēkiem, kas novērtē lasīšanu un labas grāmatas, šis projekts nebūtu varējis notikt un īstenoties tik sekmīgi.”

 

LNB Bērnu literatūras centra vadītāja Silvija Tretjakova atzīst, ka labdarības projekts „Sirsniņa prasa, lai bērniņš lasa” devis lasīšanas veicināšanas programmai „Bērnu un jauniešu žūrija” izšķirīgi nozīmīgu atbalstu. „Pateicoties tam, „Bērnu un jauniešu žūrija” ir izturējusi finansiāli grūtāko posmu pastāvēšanas vēsturē. Drauga plecs un padoms mums ir devis drosmi cīnīties par bērnu tiesībām lasīt labas, aktuālas, interesantas grāmatas ikvienā Latvijas pilsētā un pagastā, arī ārpus mūsu valsts robežām. Kopā mēs varam paveikt brīnumus!”

 

„Sirsniņa prasa, lai bērniņš lasa” atbalstīja un tam notikt palīdzēja projekta vēstnieki: Evelīna Strazdiņa, Kārlis Kazāks, Andris Sējāns, Una Gavare, Irīna Pīgozne, Mārtiņš Zemītis, Lauris Liepa, Inese Zandere, Sarmīte Ēlerte, Ilze Dobele, Elīna Bīviņa, Ilze Egle, Toms Auškāps, Dace Vizule, Indra Sproģe, Gatis Rozenfelds, Lienīte Osipova, Aurēlija Anužīte – Lauciņa, Lauris Aleksejevs, Dāvis Auškāps, Ingus Ulmanis, Daina Jāņkalne, Pauls Raudseps.

 

Kārlis Kazāks, mūziķis, „Sirsniņa prasa, lai bērniņš lasa” vēstnieks: „Tad, kad lūguma projekts "Sirsniņa prasa, lai bērniņš lasa" ir veiksmīgi realizējies un Bērnu žūrija notiek pat tālāk no lielajiem uzmanības centriem, viss šķiet pašsaprotami. Pašsaprotami, ka bērniem bibliotēkās ir pieejamas labas, jaunas grāmatas. Pašsaprotami, ka ir iespēja ieinteresēt bērnus lasīšanā. Ka kāds par to rūpējās. Bet pirms tam? Kādēļ ir pašsaprotami, ka mums vienam otram ir jālūdz nauda, lai piepildītu to kluso nepieciešamību, to vienīgo, kas veidos bērnus un jauniešus ar iztēli, kas veidos visu, ko mēs iepazīsim jau pavisam drīz? Par laimi ir cilvēki, kas pamana, un kas nekautrējas palūgt. Es arī lūdzu.”

 

LNB Atbalsta biedrība saka paldies informatīvajiem atbalstītājiem: Diena, Dienas žurnāli, žurnāls „Mans Mazais”, žurnāls IR, žurnāls „Pie galda”, www.draugiem.lv, www.ir.lv, www.satori.lv, www.delfi.lv, www.tvnet.lv, www.diena.lv, Latvijas Televīzija, Latvijas Radio.

Atsaucīgas bijušas arī izdevniecības liels un mazs, Lietusdārzs, Zvaigzne ABC, Jumava, Alis, Jāņa Rozes apgāds, Turība, Omnia Mea, Pētergailis un Nordisk, kas piedāvāja ievērojamas atlaides un ļāva par ziedojumiem iegādāties

 Pateicoties labdarības projektam, Rušonas bibliotēkas jaunie lasītāji varēja turpināt tik ierastās vasaras aktivitātes – darboties lasīšanas veicināšanas projektā Bērnu un Jauniešu žūrijā. Bibliotēka ar šo programmu strādā kopš 2002. gada. Pa šiem gadiem darbs ar bērniem ir kļuvis radošāks un daudzpusīgāks. Ir saglabāts bērnu lasītāju skaits, iesaistīti jauni lasītāji. Tās ir neaizmirstamas tikšanās ar grāmatu autoriem, ekskursijas, diskusijas par grāmatām, radošās zīmējumu izstādes pēc izlasīto grāmatu motīviem. Tās ir nodarbības ar pašiem mazākajiem, kad tiek lasīts priekšā.

Grāmatas tiek gaidītas ar nepacietību. Un bērnus nevar pievilt.

Paldies ziedotājiem par jaunajām grāmatām! Jo grāmata – tā ir atklāsme, brīnums. Un šis brīnums – tā jau ir pati lielā, sarežģītā dzīve, kuru uzminēt palīdz grāmata. Lai nu kā, bet grāmata ir ļoti interesants objekts. Tā tiek apskatīta, novērtēta, lietota, nolikta atpakaļ plauktā un no jauna atrasta.

                        Informāciju sagatavoja

                                                Sanita Kitajeva

LNB Atbalsta biedrība

                                                Inta Selicka,

                                      Rušonas bibliotēka