Šogad tiek aizsākta jauna tradīcija - Bērnu grāmatu nedēļa, 1.-7. jūnijs. Atklāšanas pasākumi visas dienas garumā notiks 1. jūnijā no plkst. 10:00-18:00 Vērmanes dārzā, Rīgā.

Šogad tiek aizsākta jauna tradīcija - Bērnu grāmatu nedēļa, 1.-7. jūnijs. Atklāšanas pasākumi visas dienas garumā notiks 1. jūnijā no plkst. 10:00-18:00 Vērmanes dārzā, Rīgā.

Īpaši aicināti bērni, lai ar vērienu ieskandinātu jauno lasīšanas gadu un Bērnu žūrijas vērtējumam izvēlēto grāmatu kolekciju, kā arī nosvinētu Zviedru rakstnieces Astridas Lindgrēnes populārās grāmatu varones Pepijas Garzeķes 70. dzimšanas dienu.

Mazās Pepijas aicinātas piedalīties Pepiju parādē. Izteiksmīgākā Pepija saņems ļoti vērtīgu balvu.

Plkst. 11.00-12.00

“Zilā sila pasaku” autore Maija Stepēna stāsta bērniem pasakas. (Apgāds "Jumava";)

Dzejnieks Uldis Auseklis un māksliniece Signe Ērmane-Ļitvina stāsta un rāda, kā dzejoļi pārtop ilustrācijās un iepriecina bērnus grāmatās. (Izdevniecība "Lauku Avīze" un apgāds "Annele";)

Plkst. 12.00-13.00

Grāmatas “Rufis atrod mājas” autore Māra Jakubovska stāsta, kā tapa grāmata par Rufi, stāsta dažādus Rufja piedzīvojumus. (Apgāds "Jumava";)

Iemīļotā bērnu rakstniece Evija Gulbe un māksliniece Zane Raičenoka-Raišonoka stāstīs par grāmatiņām  "Koko un Riko"; "Dzejolēni" un "Ece-bece-ābece"  un iesaistīs bērnus aktivitātēs (Apgāds Zvaigzne ABC)

Rakstniece Vita Štelmahere un čau-čau šķirnes suns Rafī par saviem piedzīvojumiem un jauno grāmatu "Uzmanību, Rafī nāk!" (Izdevniecība "Lauku Avīze";)

Plkst. 13.00-14.00

Izzini pasauli kopā ar meitenīti Koko un pētniekiem grāmatās “Es un tu no galvas līdz papēžiem” un “Iepazīsti dzīvniekus”! Interaktīvs pasākums kopā ar Mākslu un zinātnes žurnāla bērniem OKIDO grāmatām “Es un tu no galvas līdz papēžiem” un “Iepazīsti dzīvniekus”. Atnāc un piedalies aizraujošos uzdevumos! ("Jāņa Rozes apgāds";)

Rakstniece, dzejniece Gina Viegliņa uzstājas ar stāstiem par rūķi Pipariņu un, klausoties autores stāstus, bērni vienlaicīgi var krāsot zīmējumus. (Apgāds "Jumava";)

Māksliniece Melānija Vilka ļaus atdzīvoties burtiem un cipariem ne vien savās grāmatās, bet arī klātienē bērniem par prieku. (Izdevniecība "Lauku Avīze";)

Vai Tu pazīsti grāmatu varoņus? Ceļojums pa Eiropu uz Gaismas pili. (Izdevniecība "Pētergailis";)

Plkst. 14.00-15.00

Emīlija Dīvaine - mūsdienu Pepija Garzeķe? Kas šīm meitenēm kopīgs, kas atšķirīgs?

Uzzini vairāk par Emīliju Dīvaini, kurai piemīt maģiskas un neparastas spējas! Ieskatīsimies raibiem piedzīvojumiem bagātajās Emīlijas grāmatās, kuru sērijā nupat iznākusi noslēdzošā daļa – Roba Regera un Džesikas Gruneres romāns “Emīlija Dīvaine. Galvas lauzīšana”. ("Jāņa Rozes apgāds";)

Rakstniece, ilustratore Linda Kukare-Aldersone stāsta par grāmatas “Piedzīvojumi Lielmežā” varoņiem, pēc tam — krāsojamās lapas ar grāmatiņas “Zaķu gads” varoņiem. (Apgāds "Jumava";)

Plkst. 15.00-16.00

Ungāru pēdējā laika best-sellera, grāmatu sērijas “Odziņš un Mārīte” dažu darbu priekšlasījums. Pēc tam konkursiņš – uzzīmē kādu no stāsta varoņiem, kurš iepatikās visvairāk. Skaistāko zīmējumu autoriem balviņas ar Odziņa un Mārītes tēliem. (Apgāds "Jumava";)

Saruna ar grāmatas “Coolmans un es. Glābjas, kas var” tulkotāju Irīdu Misku. (Apgāds "Jumava";)

Plkst. 16.00-17.00

Volfganga Herndorfa romāna “Čiks” lasījums. Nāc un ieklausies pasaulē lielu popularitāti iemantojušajā pusaudžu romānā “Čiks” , kas šogad iekļauts arī Latvijas “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas 2015” grāmatu kolekcijā.Vasaras brīvlaika sākumā četrpadsmitgadnieki ar vecu ladu dodas ceļojumā uz dienvidiem, cerot sasniegt Valahiju – bez kartes, bez navigatora, bez skaidra plāna. Skaidrs, ka viņus gaida trakulīgi piedzīvojumi... ("Jāņa Rozes apgāds";)

Saruna ar grāmatas “Spēles meistars” autori Signi Kvaskovu. (Apgāds "Jumava";)

Veiklās, čaklās rociņas - līmējam, zīmējam kopā ar Unu Spektori. (Apgāds "Annele";)

Plkst. 17.00-18.00

Interaktīvs pasākums ar Aldi Kalniņu no zinātkāres centra “Zili brīnumi”. (Apgāds "Jumava"