Atzīmējot Raiņa un Aspazijas 150. jubilejas gadskārtu, Latvijas Nacionālā bibliotēka sadarbībā ar Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padomi organizē "Plašā Apvāršņa konkursu" jaunajiem lasītājiem, kam skolas un bibliotēkas aicinātas pieteikties līdz 9. martam.

Jauno lasītāju konkursa galvenā tēma būs Raiņa un Aspazijas darbi, idejas un dzīvesstāsti, kas tiks iekļauti mūsdienu bērnu lasīšanas pieredzē. Konkurss notiks trīs vecuma grupās (1.–4. klašu, 5.–7. klašu un 8.–9. klašu) un trīs kārtās. Februārī bibliotēkas un skolas saņem pirmās kārtas uzdevumus un apstiprina savu vēlmi piedalīties, bet martā dalībnieki patstāvīgi rīkos konkursa pirmo kārtu savās bibliotēkās un skolās. Aprīlī notiks otrā kārta – reģionālie konkursi Balvos, Cēsīs, Talsos, Salaspilī un Bauskā, bet maijā – fināls Rīgā.

Konkursa uzvarētājiem būs iespēja piedalīties vienu nedēļu ilgā bezmaksas nometnē jaunajiem lasītājiem Raiņa un Aspazijas iemīļotajā pilsētā Jūrmalā, kur līdztekus veselīgai atpūtai dabā plānotas ekskursijas, nodarbības muzejos, grāmatām veltītas spēles un konkursi, radošas darbnīcas, tikšanās ar rakstniekiem un citām radošām personībām.

Konkursam skolas un bibliotēkas līdz 9. martam elektroniski var pieteikties šeit. Plašāka informācija par dalībnieku reģistrāciju iegūstama pie LNB Bērnu literatūras centra galvenā bibliotekāres Ilzes Čilipānes (tālr. 67716038, e-pasts ilze.cilipane@lnb.lv)