Aprikožu pīrāgu, svaigu apaļmaizīti ar zemeņu pildījumu, karameļu saldējumu, trauslo raugveltni, riekstu biskvītu, marcipāna torti, pīrādziņus ar šokolādes krēmu, trešdaļu marmorkēksa un vēl daudz citu neparastu gardumu notiesāja Zaķēns Burkāniņš, līdz pārvērtās par ZAĶI LIELO BURKĀNU. Viegli kļūt par lielu, resnu un stipru zvēru kā kaimiņu Lācis, bet kā lai atkal pārtop par sprigano un ašo Zaķēnu Burkāniņu?

Raiti ritoša un pamācoša ir lietuviešu mākslinieka Ķēstuta Kasparaviča pasaka par to, cik labi un veselīgi ir būt tādam, kāds esi, pat ja esi vien mazs Zaķēns Burkāniņš.

     Droši vien ne vienam vien, ejot gar spoguli un neviļus iemetot tajā skatienu, nācies sajust sāpīgu vilšanos. Sajust, ka esi tāds kā pārāk mazs, pārāk sīks, ar pārāk atkarenām ausīm, varbūt deguntelis sagriezies uz nepareizo pusi.

    Šī grāmata veltīta tieši tiem, kuri kaut reizi ir jutušies pārāk mazi vai sīki. Protams, nevajadzētu uzreiz bez mēra pārēsties tortes un raušus, kā to darīja Zaķēns Burkāniņš. Bet maza šokolādes tāfelīte patiesi nevienam nekaitētu. Tad, kad ir ļoti skumji. Vēl labāk tādās reizēs tūdaļ iet dejot, dziedāt, zīmēt vai pat lidot un pārāk daudz nelauzīt galvu par to, ka izskaties nepietiekami dižens un nozīmīgs.

             Jūsu Ķēstutis Kasparavičs.

Lai uzzinātu, kur saņemt grāmatu, klikšķini šeit