Apgāds “Lietusdārzs” izdevis vienu no vērtīgākajiem un aizraujošākajiem darbiem, kas pēdējos gados jaunajiem lasītājiem radīts īru literatūrā: Šīnas Vilkinsones romānu “Es joprojām krītu”. Tas vēsta par 16-17 gadus veciem jauniešiem, kuriem skolā, mājās un visā savā dzīvē nākas risināt daudzas nopietnas problēmas.

   Aizraujošais romāns par Īrijas jauniešiem atklāj interesantas atšķirības salīdzinājumā ar  Latvijas skolas dzīvi, bet galvenokārt vēsta par tur un te vienādi svarīgo: attiecībām ģimenē, varmācību, neprasmi atklāt citiem savas problēmas, greizsirdību, attieksmi pret seksu, drosmi rīkoties savas mīlestības vārdā, aizvainojumu un vēl, un vēl. Arī vissvarīgāko: mīlestību. 

    Autore ir iedziļinājusies vidusskolas vecuma jauniešu domāšanas veidā,  jūtu pasaulē un runas stilā un spējusi visu ticami atveidot. Svarīgi atzīmēt, ka viņa ir ļoti mūsdienīga un nevairās ne no vienas tēmas. Rakstniece nedod pilnīgas atbildes uz visiem jautājumiem, bet ar savu iejūtīgo stāstījumu sniedz lielu atbalstu lasītājiem.  Šo romānu derētu izlasīt arī vecākiem, kuru bērni ir šajā grūtajā dzīves posmā vai tuvojas tam.

Tagi: Īru literatūra