1. martā Latvijas bibliotēkās tradicionāli tiek dots starts erudīcijas spēlei "Izzini Latvijas monētās iekaltās kultūrzīmes!", kas norisināsies līdz 22. martam līdztekus balsojumam par Gada monētu 2015.

Izzināt Latvijas monētas aizraujošā erudīcijas spēlē zinību resursā letonika.lv un iegūt vērtīgas un skaistas balvas bibliotēku apmeklētājiem piedāvā sabiedrība Tilde un Kultūras informācijas sistēmu centrs sadarbībā ar Latvijas Banku.

 

2015. gadā Latvijas Banka laidusi klajā sešas kolekcijas monētas – "Vērdiņam 500", "Pasaku monēta I. Pieci kaķi", "Melanholiskais valsis", "Rainis un Aspazija", "Rīgas pilij 500", "Ugunsdzēsībai Latvijā 150". Erudīcijas spēlē tiks piedāvāti izglītojoši jautājumi, kas rosinās dalībniekus iegūt jaunas zināšanas gan par šo monētu tapšanu un to māksliniekiem, gan par tajās atspoguļotajām kultūrvēsturiskajām vērtībām, gan par Latvijas Bankas principiem un pieredzi, izlaižot sudrabā kaltās kolekcijas monētas. Atbildes būs atrodamas latvisko zinību krātuves letonika.lv resursos un Latvijas Bankas interneta vietnē.

 

 Spēlē "Izzini Latvijas monētās iekaltās kultūrzīmes!" sacensība, kā jau ierasts, norisināsies gan individuālajā – bibliotēku lietotāju starpā, gan bibliotēku līmenī. Bibliotēku reģistrētie lietotāji varēs cīnīties par vērtīgām balvām, taču spēlē piedalīties aicināts ikviens interesents, pārbaudot savas zināšanas un meklējot pareizās atbildes uz spēles jautājumiem.

 Bibliotēkas lietotāji tiek aicināti arī balsot par sev tīkamāko 2015. gadā izlaisto kolekcijas monētu Latvijas bankas interneta vietnē www.bank.lv/aptauja un www.draugiem.lv/latvijasbanka