Skaista un briesmīga ir diena, kad piedzimst Marions un Šiva, identiskie dvīņi – dzemdībās mirst viņu māte, mūķene Marija Džozefa, bet tēvs, ģeniālais ķirurgs Stouns, pazūd bez vēsts. Mazajā misijas slimnīcā puisēni aug, gādīgu roku aprūpēti – viņi ir nešķirami un talantīgi, un abi aizraujas ar medicīnu.
Zēniem pieaugot un meklējot savu vietu dzīvē, Etiopija nonāk uz revolūcijas sliekšņa. Tomēr tā ir mīlestība nevis politika – neapvaldāma kaisle pret vienu un to pašu sievieti –, kas abus izšķir, liekot Marionam pamest dzimto zemi. Darbībai pārceļoties no Adisabebas uz Ņujorku un atpakaļ, romāns stāsta par neaizmirstamu mīlestību un nodevību, par medicīnu un ikdienišķiem brīnumiem, kā arī divu brāļu uz mūžu kopā savītajiem likteņiem.

Ābrahams Vergēze (Abraham Verghese), amerikāņu rakstnieks, ir Stenfordas Universitātes profesors, vairāku populārzinātnisku grāmatu autors. Viņa pirmais romāns “Liktens deja” vairāk nekā gadu noturējies The New York Times bestselleru sarakstā, tulkots un izdots daudzās valstīs, kļūstot par pasaules bestselleru.

No angļu valodas tulkojis Armīns Voitkāns.