1961. gads
Svelmainā vasaras dienā, kamēr ģimenes locekļi bauda pikniku pie upes netālu no savām lauku mājām Safolkā, sešpadsmitgadīgā Lorela slēpjas bērnu dienu koka namiņā un sapņo par puisi, vārdā Billijs, par pārcelšanos uz Londonu un vilinošo nākotni, ko gaida ar milzu nepacietību. Tomēr idilliskā pēcpusdiena vēl nebūs beigusies, kad meitene kļūs par aculiecinieci baisam notikumam.

2011. gads
Lorelu, kas kļuvusi par slavenu aktrisi, vajā pagātnes vīzijas. Atkal un atkal pārdzīvodama seno notikumu, viņa atgriežas dzimtajās mājās, lai atšķetinātu pagātnes noslēpumu – stāstu par trim svešiniekiem Dorotiju, Vivjenu un Džimiju, kuri nejaušības pēc satikušies Otrā pasaules kara satrauktajā Londonā un kuru dzīves sapinušās liktenīgā mezglā.

Notikumiem risinoties no 20. gadsimta četrdesmitajiem gadiem līdz pat mūsdienām, romānā “Noslēpuma glabātāja” vēstīts gan par atmiņām un noklusētiem noslēpumiem, gan par teātri un mūžīgu mīlestību.

Keita Mortone ir viena no populārākajām Austrālijas rakstniecēm, viņas grāmatas tulkotas 32 valodās un izdotas vairākos miljonos eksemplāru. Latviešu lasītāji jau iepazinuši viņas romānu “Aizmirstais dārzs”. Romānam “Noslēpuma glabātāja” piešķirtas vairākas balvas, tostarp Austrālijas grāmatizdevēju balvas par gada labāko daiļliteratūras grāmatu un gada labāko daiļliteratūras grāmatas dizainu. Informācija par rakstnieci: www.katemorton.com un www.facebook.com/KateMortonAuthor.

No angļu valodas tulkojusi Ligita Lanceniece

Tagi: Mortone Keita. Ārzemju romāni