Dzimis 1931.gada 29. jūlijā Kuldīgā.

Mācoties Kuldīgas vidusskolā, mākslas pedagogs Bīne, kurš mācīja skolēniem ēnu teoriju, jau saskatīja jaunietī mākslinieka talantu. Vidusskolā bija iespēja apgūt arī pirmos teorijas pamatus fotomākslā.

Pirmās darba gaitas uzsāktas Kuldīgas Remontu pārvaldē. Sekojot vectēva -  kalēja pēdās, pēc tam apguvis skārdnieka profesiju. Šajā amatā nostrādājis līdz pat pensijas gadiem.

Būdenieks savu daiļradi uzsāka gleznojot akvareļus, kuros attēloti dzimtās puses un tai tuvās apkārtnes ainavas. Kā kaislīgu makšķernieku viņu valdzināja nelielās, līkumainās upītes ar lēzeniem, krūmiem apaugušiem krastiem un plašām pļavām. Māksliniekam vienmēr ir patikuši ziedi, tādēļ viena no mīļākajām tēmām ir ceriņi.

Ierosinājumu gleznot ar eļļas krāsām 1982. gadā deva Kuldīgas bērnu mākslas skolas direktors un pieaugušo mākslas studijas vadītājs V. Līcītis.

Izstādē var aplūkot 14 mākslas darbus. Tie ir eļļas krāsas gleznojumi uz kartona, ne tikai gludi, bet arī ar pastoziem triepieniem. Mākslinieks glezno ļoti tonāli – nepastiprinot krāsas dabā, bet gan klusinot tās, noturot kopējo gammu, kas veido labu kolorītu.

Tēlotājmākslas studijas „ Kuldīgas palete” vadītājs V.Rasa stāsta, ka U.Būdenieks ir viens no retajiem studijas dalībniekiem, kurš glezno tikai dabā. Ir viens no čaklākajiem studijas  māksliniekiem, jo piedalījies gandrīz visās „Kuldīgas paletes” rīkotajās izstādēs.

Tagi: Izstādes