2019. gadā Letonikas un "Lursoft laikrakstu bibliotēkas datu bāzes" ir pieejamas bibliotēkas apmeklētājiem bez maksas.

Letonikas (www.letonika.lv) un Lursoft laikrakstu bibliotēkas (www.news.lv)  datu  bāzes ir pieejamas  Rendas bibliotēkas apmeklētājiem bez maksas.

 

Letonika.lv ir portāls, kurā pieejama enciklopēdiska uzziņu informācija, dažādu nozaru termini, tulkojošās vārdnīcas, unikāli un kvalitatīvi digitālie resursi par Latviju latviešu valodā. Pašlaik portālā iespējams lasīt un meklēt informāciju 10 enciklopēdijās, izmantot vārdnīcas vairāk kā 10 tulkošanas virzienos, atsevišķi skatīt attēlus, audio un video ierakstus, meklēt informāciju Latvijas internetā un interneta katalogā.
Letonikas datubāzē atradīsiet informāciju par 16 latviešu klasiķiem un viņu darbus: dzeju, lugas, stāstus, noveles un citu žanru sacerējumus. Publicētie darbi aptver lielu daļu latviešu literatūras klasikas.

 

Lursoft laikrakstu datubāze piedāvā Latvijas laikrakstu publikācijas, kas ik dienas tiek papildinātas no jaunākajiem numuriem. Datubāze nodrošina iespēju lasīt publikācijas Internetā, kā arī meklēt rakstus pēc vēlamajiem parametriem un iespēju tos komentēt. Laikrakstu arhīvs pieejams pārsvarā no 1994. gada, “Latvijas Vēstnesis” — no 2000. gada.

Ziņu sagatavoja:

Ziņu sagatavoja Rendas bibliotēkas vadītāja

Tagi: datu bāzes