2019.gada 26.februārī nosūtīts pieteikums Latvijas Bibliotekāru biedrības nominācijai "Gada notikums Latvijas bibliotēkās 2018".

http://www.bibliotekari.lv/?p=5612. 

 

Svētki Lamiņos - 2018.gada. 4.augustā

 

Informācija par svētkiem 

 

laikrakstā "Neatkarīgās Tukuma Ziņas 2018.gada 10.augustā un www.ntz.lv

 

Valda Sairmās 11 foto 

 

Pūres bibliotēkas facebook lapā dalījās ar Juris Lipsnis 8 foto

 

Pūres pamatskolas video

 


Pūres pagastā 10 km no centra atrodas otrs lielākais ciems Lamiņi. Vietā, kur nav pasts, nav veikals, nav brīvu darba vietu, regulāri nav nodrošināts sabiedriskais transports nokļūšanai uz pārvaldi, bibliotekārs ir starpnieks daudzām iestādēm ar tās puses iedzīvotājiem.Jau astoto gadu Lamiņos plašus kultūras pasākumus organizē bibliotēka un katru gadu bibliotēkas darbinieki iedzīvotājiem piedāvā iesaistīties aktivitātēs.   2011.gadā notiek pirmais lamiņnieku salidojums „Pie lielā saimes galda”, nākošajos gados tiek izspēlētas citas tēmas: „Visi radi kopā”, „Viena diena Lamiņos”, „Skaista mana tēva sēta”, „Visapkārt zeme zied”, „Lamiņu skolai-90”, „Lamiņu muižai - 620”.

2018. gads mums, latviešiem, ir īpašs svētku gads. Izveidojot Latvijas valsts simtgades svinību simboliku, izmantota bezgalības zīme, kas apliecina mūsu apņēmību piepildīt Latvijai vēlēto saules mūžu un nodot vēstījumu, ka mīlēsim Latviju mūžīgi. Arī Lamiņu svētkus, kas notika 2018.gada 4. augustā, varam ietērpt bezgalības zīmē, jo tie notika 8. reizi un šis skaitlis ir matemātiskais bezgalības simbols (apgriezts astotnieks). Tā kā svētki atkal notika bijušajā muižas dārzā, izmantojām talsenieka A. E. Vēgnera, kura dzimtas saknes ir Lamiņu pusē, pētījumu par stādījumiem parkā. Viņš secinājis: „Tas veidots kā senču svētvietas plānojums ar slīpo jeb Dieva krustu, sauktu par šķērsu jeb zelta krustu. Tā ir laicīgās telpas šīs saules zīme. Viss dievišķais izpaužas kā dzīvības iespēja būt, plaukt, zelt un attīstīties”. Ar zīmējumiem A. E. Vēgners paskaidrojis dīķu izvietojumu, tos salīdzinot kā gaismas uzvaru pār tumsu, lai sāktos saules augšupeja. Lamiņu parkam ir četras terases, alejas veido kādreiz cirptu liepu rindas, stādījumi ZA–DA un ZR– DR virzienā atbilst saules lēkta un rieta virzieniem saulgriežos. Piemēram, no pils ziemeļu– austrumu (ZA) virzienā var vērot, kā saulīte lec vasaras saulgriežos, pretējā – dienvidu– austrumu (DA) virzienā – saules lēktu ziemas saulgriežos, tāpēc pasākumā iedzīvotāji tika aicināti atrast šo maģisko krustpunktu, kur atradās vides objekts – instalācija „SAULE”. Katrā terasē, kas apzīmēja četrus gadalaikus, tika izvietotas saulgriežu zīmes un noformējums atbilstoši tēmai – ziema, vasara, pavasaris, rudens. Svētku laikā iedzīvotāji piedalījās arī citās aktivitātēs: radošajās darbnīcās ciklā „Saules gads” tapa dažādi darbiņi no augiem, no ziediem, no zariņiem un citiem dabas materiāliem; ar īpašām spēlēm no Kr.Barona dzimtās puses, dalībniekus iepazīstināja biedrība „Kamene”; latviešu tautas dejas svētkos rādīja Pūres pamatskolas bērni, bet senlatviešu tradicionālās mūzikas priekšnesumu sniedza „Suitu dūdenieki” no Alsungas (dūdu spēles, suitu dziesmas, kokles skaņas u.c.). Bet pirms pasākuma dalībniekiem bija jāmeklē un jāmācās dziesmas un dzejoļi par saulīti, lai kā ieejas biļeti saņemtu īpašo svētku konfekti ar latviešu zīmēm.

Pasākuma apmeklētājiem bija iespēja sīkāk izpētīt parka plānojumu, kas veidots pēc latviešu svētlīnijām uz 1.5m x2m baneri. To pēc tam novietoja arī citās pagasta iestādēs.

Aktivitātes Lamiņos, kuras rīko bibliotēka:

1)izceļ lokālo un popularizē nemateriālo kultūras mantojumu, kā arī apzina vietējo tradīciju zinātājus un praktizētājus;

2)dažādo kultūrvidi un norises pagastā;

3)aktualizē starppaaudžu dialogu, veicina Pūres pagasta bibliotēkas INIC un iedzīvotāju sadarbību

4)ceļ vietējo iedzīvotāju pašapziņu

5)tiek papildināts bibliotēkas novadpētniecības krājums

 

 

Adrese

Pūre - 18, Pūres pagasts, Tukuma novads, LV-3124

Kontaktinformācija

Tālr.: 63191209 (Bibliotēkā)
Fakss: 63191209
E-pasts: biblioteka.pure@tukums.lv

Kultūras karte

Darbalaiks

  • P:10:00-18:00
  • O:10:00-18:00
  • T:10:00-18:00
  • C:10:00-18:00
  • P:10:00-18:00
  • S:-
  • Sv:-
kultūras karte Latvijas filmu bibliotēkas SĀC AR LATVIJU BIBLIOTĒKĀ Jaunā LNB Digitālā kolekcija www.periodika.lv