Gluži tāpat kā citviet pasaulē, arī Latvijā aizvien populārāka kļūst vēlo brokastu jeb "brunch" kultūra. Par jēdziena "brunch" (breakfast + lunch) idejas tēvu uzskata britu rakstnieku Gaju Beringeru, kurš to pirmo reizi minēja 1895.gadā savā esejā "Vēlās brokastis kā aizbildinājums".

Īstais laiks "brančam" ir starp plkst. 11.00 un 16.00. Tas ir labākais laiks, lai bibliotēkā satiktos lasītāju klubiņa dalībnieces. Ideja par šādu kopā būšanu radās februārī, interesējoties par Austrumu zemēm, kad ar Dainas un viņas mazmeitas Agneses stāstiem par Japānu, mācījāmies pagatavot suši. Visi klātesošie nolēma, ka šādas kopā darbošanās ir interesantas un noderīgas, tāpēc jau martā diskutējām par izlasītajām grāmatām un noskaidrojām ar ko var pildīt lavašu, aprīlī vēlējāmies zināt, kas ir Cēzara salātos un kas ir "Abavas sniegs", kā arī izvēlējāmies citātus no grāmatas Mūžam jauni: ar smaidu par nodzīvotiem gadiem”, bet bibliotēku nedēļā gatavojām dažādas uzkodas un tikāmies ar romāna “101.kilometrs. Padomju kauna zona” autori Gunu Rozi. 22.maijā tapa veselīgais dzēriens smūtijs un kārums - saldējuma kokteilis ar dažādiem augļiem. Ko paši atnesām, no tā pagatavojām. Gardi gan!

Šīs tradīcijas pamatā ir cilvēku vēlme būt kopā un socializēties atbrīvotā atmosfērā, tāpēc aicinām reizi mēnesī satikties bibliotekā uz “branču”. Gaidīsim Jūsu ieteikumus nākošai reizei, kas notiks 19.jūnijā plkst.11.00 Pūres bibliotekā, kad uzzināsiet ar kādām jaunām grāmatām tiek papildināts bibliotēkas krājums.

Ziņu sagatavoja:

vadītāja V.Dzelzkalēja